Şampiyon Kocaeli Rallisi’ne Hazır

Kategori : Bülten/Türkiye Ralli Şampiyonası

Son 3 yılın Türkiye Ralli Şampiyonu Yağız AVCI, Castrol Ford Team Türkiye adına Hursan ve Edox desteğinde start alacağı Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde son iki yıl elde ettiği birinciliği tekrarlamayı hedefliyor.

“Merakla beklenen 2012 sezonunu yarıladık hatta geçtik. Beklendiği gibi çok mücadeleci geçen sezonda 7 ralliden geriye 3 tane kaldı ve bu hafta sonu yapılacak Ford Otosan Kocaeli Rallisi ile mücadele devam ediyor. Şu an şampiyonadaki yerimiz oldukça iyi ve bu ralli ile birlikte şampiyona liderliğine daha da yaklaşmak istiyoruz. Castrol Ford Team Türkiye olarak sezonun en önemli rallisi olan 41.Boğaziçi Rallisi’nden oldukça iyi sonuçlarla ayrıldık ve yakaladığımız bu grafiği devam ettirmeyi hedefliyoruz.

İstanbul ve Boğaziçi rallilerine nazaran daha teknik ve yavaş bir parkura sahip olan Kocaeli Rallisi, hem otomobilleri hem de pilotları fazlasıyla zorlayan bir yarış. Özellikle sıcak havanın etkisi, hız ortalaması daha düşük olan etaplarla birlikte maksimuma çıkıyor. Hem bireysel kondisyon hem de otomobillerin kondisyonu önemli bir faktör olacak. Son iki sezondur bu ralliyi ilk sırada tamamlamayı başardık ve geçen sezon takım arkadaşlarımız Murat Bostancı-Onur Vatansever ile duble yaparak ilk iki sırayı aldık. Hedefimiz bu sene de aynı fakat hep söylediğimiz gibi oldukça zor olacak. Zor etaplar ve güçlü rakipler ile yüksek mücadelenin yaşanacağı bir ralli bizi bekliyor.

Mekanik ekibimiz uzun ve zorlu Boğaziçi Rallisi’nden çıkan Fiesta’larımızı bize yine en sağlam şekilde teslim etmek çok iyi çalıştı ve takım olarak kendi evimiz sayılabilecek bu rallide elimizden gelenin en iyisi yapmak için hazırız. Organizasyonda görev alanlara şimdiden kolay gelsin ve yarışan tüm ekiplere de başarılar.

Ford Otosan Kocaeli Rallisi başlıyor.”

YAĞIZ AVCI

www.yagizavci.com

Son Haberleri :

Yukarı Git