Şampiyona Lideri Avcı İstanbul’a Hazır

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

4 kez Türkiye Şampiyonu milli ralli pilotu Yağız Avcı, Tok Sport WRT adına MINI JCW RRC ile mücadele edeceği 35.İstanbul Rallisi’ni kazanmak istiyor.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 4. ayağı olan 35. İstanbul Rallisi, İstanbul Otomobil Sporları Kulübü İSOK tarafından 12-13 Temmuz tarihlerinde İstanbul anadolu yakasında gerçekleştiriliyor.

Rallini ilk günü, 12 Temmuz Cumartesi günü sembolik startın ardından, bu yarışta Göçbeyli, Ulupelit ve Oruçoğlu etaplarının geçilmesi ile saat 18:41’den itibaren Pendik Pazar Yeri’nde kurulacak servis alanında son bulacak. 13 Temmuz Pazar sabahı 09:30’da yeniden direksiyon başına geçecek olan ekipler, aynı etapları ikişer kez geçtikten sonra, saat 16:37’den itibaren Pendik Pazar Yeri’nde yer alan finiş podyumuna ulaşabilmek için mücadele edecekler.

Kariyerinde 4 Türkiye Ralli Şampiyonluğu bulunan ve bu yarış öncesi Türkiye Ralli Şampiyonası’nda lider olan Red Bull sporcusu Yağız Avcı da, Çebi desteğinde Tok Sport WRT adına MINI JCW RRC ile 1 numara ile start alacak.

2012 Doğu Avrupa Ralli Şampiyonu Red Bull sporcuları Avcı-Gücenmez, bu ralliden maksimum puanla ayrılmayı hedefliyor. Avcı, İstanbul Rallisi öncesinde “Sezonun ikinci toprak rallisi için bu hafta İstanbul’dayız. Hepimizin çok sevdiği bir parkur ve yine oldukça yüksek mücadeleli bir yarış olacağını düşünüyorum. Son iki yarış çok az farklarla tamamlandı ve şampiyona bir hayli heyecanlı geçiyor. Tok Sport WRT olarak İstanbul Rallisi’ne hazırız ve bu yarış bir bakıma Uluslararası
Boğaziçi Rallisi’nin antrenmanı gibi olacak. Otomobilimizle uyumumuzu daha da ilerletip iyi bir noktaya gelmek ve yarışı kazanmak istiyoruz. Hava oldukça sıcak ve bu da etkili bir faktör olacak. Herkese şimdiden başarılar dilerim.” açıklamasını yaptı.