Samsun Büyük Yarışa Hazır

Kategori : Bülten/Türkiye Ralli Şampiyonası

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 6. ayağı olan 39.Hitit Rallisi, 25-26 Ağustos tarihlerinde Samsun’da organize ediliyor. İlk kez ulusal bir ralliye ev sahipliği yapacak olan kentte, tüm hazırlıklar tamamlandı ve büyük organizasyon için geri sayım başladı.

Kısa adı ANOK olan Ankara Otomobil Sporları Kulübü tarafından, Samsun Otomobil Yetkili Satıcıları Derneği (SOYS), Grand De Luxe Amisos Otel, Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Samsun Mahalli Otomobil Kulübü (SAMOS) katkıları ile organize edilen 39.Hitit Rallisi, 25-26 Ağustos tarihlerinde Samsun’da düzenleniyor.

26’sı ulusal 4’ü historic olmak üzere 30 ekibin katılımına sahne olacak rallide, Tütün İskelesi’nde yer alan Kurtuluş Yolu sembolik starta ev sahipliği yapacak. 39. Hitit Rallisi heyecanı; 25 Ağustos Cumartesi günü 13:00’da Atatürk ve 18 arkadaşını temsilen seramik rölyefler ve temsili Bandırma Vapuru bulunan bu tarihi alanda ilk otomobile verilecek sembolik start ile başlamış olacak.

Seyirci Özel Etabı Kanal S’den Canlı Yayınlanacak
Ekipler; sembolik startın ardından Demirci, Akgöl, Yeralan etaplarını geçerek, saat 16.27’den itibaren SOYS Özel Seyirci etabında kozlarını paylaşacaklar. Şehir merkezinde Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü karşısındaki dolgu toprak alan üzerinde oluşturulan 2,30 km. uzunluğundaki seyirci özel etabı, Samsun yerel kanallarından Kanal S tarafından da canlı olarak yayınlanacak. Batıpark Otoparkı’nın servis alanı olarak kullanılacağı büyük organizasyonda ilk gün saat 17:37’den itibaren bu noktada son bulacak.

26 Ağustos Pazar sabahı saat 09.30’dan itibaren yeniden direksiyon başına geçecek olan ekipler; Demirci, Akgöl, Yeralan etaplarını ikişer kez geçtikten sonra saat 17:00’den itibaren Kurtuluş Yolu’ndaki finiş podyumuna ulaşacaklar.

Şampiyona Mücadelesi Kızışıyor
Son yıllardaki en çekişmeli sezonunu geçiren Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Hitit Rallisi öncesinde Castrol Ford Team Türkiye ekibinden Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ikilisinin liderliği devam ederken, Pegasus Racing’den İtalyan Luca Rossetti-Matteo Chiarcossi ikinci, Team 47 Motorsports’tan Volkan Işık-Vedat Bostancı üçüncü sırada yer alıyor. Ayrıca takımlar birinciliğinde de Castrol Ford Team Türkiye ilk sırada yer alırken, Pegasus Racing ikinci ve Team 47 Motorsports üçüncü sırada yer alıyor.

Son Haberleri :

Yukarı Git