Sezon Finali Bursa’da

Kategori : Bülten/Türkiye Ralli Şampiyonası

Bonus ve Unifree Dutyfree destekli Bonus Parkur Racing, 2012 sezonunu Yeşil Bursa Rallisi ile sonlandırıyor. Türkiye Ralli Şampiyonası’nın son yarışında 3 ekiple start alacak olan takım sınıf 3 ve sınıf 8’de zirve hedefliyor.

Kısa adı BOSSEK olan Bursa Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenlenen OYAK-RENAULT 37.Yeşil Bursa Rallisi, bu hafta sonu düzenleniyor. 2012 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 7. Ve son yarışı olan organizasyon, toplam 516 km. uzunluğundaki asfalt zeminli parkurda koşulacak.

21 Ekim Cumartesi günü saat 13.00’te Oyak Renault fabrikası önünden verilecek olan seramonik start ile başlayacak rallide ekipler 2 gün boyunca 12 özel etapta mücadele edecekler.

2009 ve 2010 sezonlarını Türkiye Ralli Takımlar Birincisi olarak tamamlayan Bonus Parkur Racing de 3 ekiple Samsun’da olacak. Kariyerinde 4 Türkiye Ralli Şampiyonluğu bulunan tecrübeli pilot Ercan Kazaz, yine Emire Cantürk’ün co-pilotluğunda Mitsubishi Lancer Evo IX R4 ile start alacak. Koyu bir Bursaspor taraftarı olan ve otomobilinde takımının logolarını taşıyan 3 kez Türkiye Bayan Co-Pilot Şampiyonu Emire Cantürk, kendi taraftarı önünde start almanın heyecanını yaşıyor.

Sınıf 3’ün iddialı ekibi Uğur Soylu-Emir Şahin Pinti.net destekli Mitsubishi Lancer Evo IX ile ilk kez asfalt zeminde yarışacak. Sınıf birinciliği hedefi ile direksiyon başına geçecek olan Soylu, sezon finalini genel klasmanda da üst sıralarda yapmak istiyor.

Takımın bayan pilotu Burcu Burkut Erenkul da Liqui Moly ve Aydoğanlar Otomotiv desteğinde sınıf 8 klasmanındaki liderliğini sürdürmek ve sınıf birinciliğini ilan etmek hedefi ile Başar Yavuz ile mücadele edecek.

Servis alanı olarak Küçük Sanayi Sitesi arkasında yer alan Mavicin otoparkının kullanılacağı rallide ekipler, 22 Ekim Pazar günü 18.00’den itibaren Hilton Bursa önündeki finiş podyumuna ulaşabilmek için ter dökecekler.

Son Haberleri :

Yukarı Git