Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/customer/www/rallidergisi.net/public_html/wp-content/themes/fox/inc/template-tags.php on line 774

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/customer/www/rallidergisi.net/public_html/wp-content/themes/fox/inc/template-tags.php on line 789

Simin Bıçakçıoğlu Kocaeli’nden Yine Zaferle Ayrıldı

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

Bu yıl KOSDER tarafından 34’üncüsü düzenlenen Ford Otosan Kocaeli Rallisi 11-12 Haziran tarihleri arasında Kocaeli’de gerçekleşti. 2016 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk iki ayağını birincilikle tamamlayan usta rallici Simin Bıçakcıoğlu, Kocaeli’deki yarışta yine birinciliği kimselere bırakmadı.

Son dört yılın Türkiye Ralli Şampiyonası kadın pilotlar birincisi Simin Bıçakcıoğlu, KOSDER tarafından bu yıl 34’üncüsü düzenlenen Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nden yine zaferle ayrıldı. 11-12 Haziran tarihlerinde düzenlenen yarışa ralli severlerin ilgisi yoğundu.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Neo Motorspor adına, Mitsubishi EVO IX ile Serkan Okan co-pilotluğunda CPM Yazılım ve Palamut Group ana sponsorluğunda Klass Magazin, A&S Transport katkılarıyla yarışan Bıçakcıoğlu, birincilikle bitirdiği Kocaeli Rallisi için; “Kocaeli, İstanbul’dan sonra benim ikinci evim olduğu için burada yarış kazanmak önemliydi. Kendi evimde bildiğim yollarda yarışma avantajını kullandım ve birinci geldim. Ancak yarışın ilk günü bazı şanssızlıklar yaşadım ve ilk etabın sonunda otomobilimin aksı kırıldı. Devam edip etmeme konusunda kararsız kaldığımız anda da otomobilin debriyajı bitti. Mekanik ekibimin uzun uğraşları sonucunda ilk günün akşamında sorunları giderebildik ve yarışın ikinci gününe devam edebildim. Şampiyona için her puan çok değerli. Türkiye Ralli Şampiyonası’nda da yolu yarıladık. Kocaeli halkına ve yarış severlere yoğun ilgileri için de ayrıca çok teşekkür ederim. Sırada 23-24 Temmuz Bursa Rallisi var.” Dedi.