Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/customer/www/rallidergisi.net/public_html/wp-content/themes/fox/inc/template-tags.php on line 774

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/customer/www/rallidergisi.net/public_html/wp-content/themes/fox/inc/template-tags.php on line 789

Sıra Avrupa Ralli Kupası’nda

Kategori : Avrupa Ralli Şampiyonası/Türkiye Ralli Şampiyonası

Son 2 yılın Türkiye Ralli Kadınlar Birincisi Simin Bıçakcıoğlu, tüm otomobil severleri 15-17 Ağustos tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek Avrupa Ralli Kupası’na dahil Boğaziçi Rallisi’ne davet etti.

Türkiye’nin en eski otomobil sporları organizasyonu olan ve bu yıl 43.kez düzenlenen AVIS Boğaziçi Rallisi 15 Ağustos Cuma akşamı saat 20:30’da Pendik Atatürk Meydanı’ndan verilecek seremonik start ile başlıyor. 3 gün sürecek olan 620 kilometre uzunluğundaki yarış, 50 ekibin katılımla büyük mücadelelere sahne olacak.

Son 2 sezonun Türkiye Ralli Kadın Pilotlar Birincisi Simin Bıçakcıoğlu da, 2014 sezonu mücadelesine bu zorlu yarışla devam edecek. 2014 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda da kategorisinde lider durumda olan başarılı pilot, zafer serisini Boğaziçi Rallisi’nde de sürdürmek istiyor.

Neo Motorspor teknik desteğinde DC Shoes, Hayaller Gerçektir ve A&S Transport sponsorluğunda mücadele eden Bıçakcıoğlu, Gürkal Menderes co-pilotluğunda Mitsubishi Lancer EVO IX yarış otomobili ile yarış öncesi yaptığı testte, otomobilinde farklı ayarlar ve lastikler denediklerini sonuç olarak çok verimli bir çalışma sonucunda yarışa hazır olduklarını dile getirdi.

Tüm otomobil severleri 15 Ağustos akşamı seremonik starta davet eden Bıçakcıoğlu, ayrıca 16-17 Ağustos tarihlerinde Akfırat üzerinden ulaşılabilecek Göçbeyli etabında yer alan Red Bull ve AVIS özel seyirci alanlarında hem eğlence hem de rallinin bir arada yaşanacağının belirtti.