Skoda Bursa’da Seriyi Devam Ettirmek İstiyor

Kategori : Bülten/Türkiye Ralli Şampiyonası

Skoda, Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 7. Ayağı Yeşil Bursa Rallisi’nde Hitit Rallisi’nde kazandığı başarıyı sürdürmek istiyor. Hitit Rallisi’nde Luca Rosetti – Matteo Chiarcossi ikilisi 1’ncilik kürsüsüne çıkarken, Burak Çukurova – Ünal Tezel ikilisi de podyum da 3’üncü olarak yer almıştı.

Türkiye Ralli Şampiyonası 7. ayağı olan Yeşil Bursa 20-21 Ekim tarihleri arasında Bursa’da gerçekleşecek. Skoda Yüce Auto desteğiyle Fabia S2000 ile zirve mücadelesi yapan Pegasus takımı 3 Avrupa Şampiyonluğu bulunan Luca Rosetti-Matteo Chiarcossi ve Burak Çukurova-Ünal Tezel ekipleri ile zafer için yarışacak. Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Skoda’nın desteklediği Pegasus Racing pilotu Luca Rossetti, 117.4 puanla lider durumda. Yeşil Bursa Rallisi’ni de kazanması halinde Türkiye Ralli Şampiyonluğunu ilan edecek.

20 Ekim Cumartesi günü saat 13.00’da verilecek seramonik start ile başlayacak olan 37. Yeşil Bursa Rallisi’nde ekipler ilk olarak saat 14.00’den itibaren şehir merkezinde yer alan ve Kültürpark içerisinde oluşturulan Bursa Büyükşehir Belediyesi Seyirci Özel Etabı’nı geçecekler. Yarışa katılan ekipler Kültürpark’ın ardından Orhaneli-Keles bölgesinde yer alan etaplara yönelecek ve 3 özel etap geçerek günü saat 19.00’dan itibaren Mavi Cin Otoparkı’ndaki Servis Alanı’nda noktalayacaklar. İkinci gün ise saat 07.30’da start alacak olan yarışta ekipler Kirazlı, Soğukpınar, Dağgüney ve Firoz özel etaplarını ikişer kez geçerek saat 18.00’dan itibaren Hilton Bursa önündeki tak’tan geçerek kupalarını alacaklar.

2011 Avrupa Şampiyonu pilot Luca Rosetti sona yaklaşılırken heyecanın da doruk noktasında olduğunu belirterek “Şampiyonluğa ulaşmamız için önümüzde sadece bir yarış kaldı. Yeşil Bursa Rallisi’ni de Fabia S2000 ile zirvede tamamlayarak büyük bir zafer elde etmek istiyoruz” dedi.

Türkiye Ralli şampiyonasının 14 yıldır değişmez istikrarlı pilotlarından Burak Çukurova ise “2011 yılında kazanmış olduğu Yeşil Bursa Rallisi’nde 2012 yılında da podyum hedefiyle start almak ve Bursa seyircisine güzel görüntüler vererek Yüce Auto’nun desteğini en güzel şekilde taçlandırarak sezonu tamamlamak istiyoruz” sözleriyle sezonu en güzel şekilde tamamlamak istediklerini belirtti.

Son Haberleri :

Yukarı Git