Skoda, Hitit Rallisi’nde Zirveyi Hedefliyor

Kategori : Bülten/Türkiye Ralli Şampiyonası

Skoda, Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 6. ayağı olan 39’uncu Hitit Rallisi’nde Burak Çukurova – Ünal Tezel ve Luca Rosetti – Matteo Chiarcossi ekipleri ile mücadeleye katılacak. Samsun’da düzenlenecek olan Hitit Rallisi’nde Skoda pilotlarının hedefi podyumda yer almak olacak.

Türkiye Ralli Şampiyonası 6. ayağı olan Hitit Rallisi, 25-26 Ağustos tarihleri arasında Samsun’da gerçekleştirilecek. Samsun’da düzenlenecek ilk ulusal ralli organizasyonu olan 39’uncu Hitit Rallisi Demirci, Akgöl ve Yeralan etaplarından oluşuyor. Skoda Yüce Auto desteğiyle Fabia S2000 ile zirve mücadelesi veren Burak Çukurova – Ünal Tezel ve Luca Rosetti – Matteo Chiarcossi ekiplerinden oluşan Pegasus Takımı, Hitit Rallisi’nde de ilk 3 dereceye girmenin hesabını yapıyor. İki gün boyunca kıyasıya bir mücadeleye sahne olacak olan Hitit Rallisi tamamı toprak zeminli, 125 kilometresi özel etap ve 2,30 km’si özel seyirci etabı olmak üzere toplam 291,50 km’den oluşuyor. Mücadeleye katılan ekipler etapları ikinci gün ikişer kez daha geçerek mücadeleyi tamamlayacak.

Türkiye’nin en istikrarlı pilotlarından olan Burak Çukurova, Şampiyonanın 6’ncı ayağını oluşturan Hitit Rallisi’nin mücadele ve seyir zevki açısından üst düzeyde olacağını belirterek “Her yarış öncesinde olduğu hedefimiz yine üst sıralar. Bu büyük mücadele içinden başarılı bir sonuç ile çıkacağımızı düşünüyorum. Tüm amacımız Skoda’ya güzel bir derece getirmek.” dedi.

Bir diğer Skoda pilotu Avrupa Şampiyonu Luca Rossetti ise, ekip olarak uyum içinde olduklarını ve bunu diğer ayaklarda olduğu gibi Hitit Rallisi’nde de yola yansıtacaklarını söyledi.

Son Haberleri :

Yukarı Git