Skoda Kocaeli’de Podyumu Hedefliyor

Kategori : Bülten/Türkiye Ralli Şampiyonası

Skoda, Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 6. yarışı olan Kocaeli Rallisi’nde Burak Çukurova – Ünal Tezel ve Luca Rosetti – Matteo Chiarcossi ekipleri ile podyumda yer almayı hedefliyor.

Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenlenen, Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 6. ayağı olan Kocaeli Rallisi, 28-29 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek. Skoda Yüce Auto desteğiyle Fabia S2000 ile zirve mücadelesi yapan Burak Çukurova – Ünal Tezel ve Luca Rosetti – Matteo Chiarcossi ekiplerinden oluşan Pegasus takımı, Kocaeli Rallisi’nde zirveyi hedefliyor. İki gün boyunca büyük mücadelelere sahne olacak Kocaeli Rallisi, tamamı toprak zeminli, 132 kilometresi özel etap olmak üzere 377,67 km’lik toplam 12 özel etaptan oluşuyor.

Türkiye’nin en istikrarlı pilotlarından olan Burak Çukurova “Kocaeli Rallisi’nin çok sıcak bir havada olacağını, dayananın ve hata yapmayanın başarılı olacağını ve kendilerinin de bu ekiplerden biri olmak istediği amaçlarının podyum oldugunu” söyleyip Skoda’ya en güzel dereceleri hediye etmek istediklerini belirtti.

Avrupa Şampiyonu Luca Rosetti ise Bosphorus Rallisinin ardından yine bir toprak zeminde yarışacaklarını hatırlatarak “Bosphorus’un ardından Kocaeli’de de zirvede yer almak istiyoruz” açıklamasında bulundu.

Son Haberleri :

Yukarı Git