Sliven’de ilk gün lideri Yağız Avcı

Kategori : Avrupa Ralli Şampiyonası/IRC/Türkiye Ralli Şampiyonası

Kıtalararası Ralli Mücadelesi’nde sezonun onbirinci rallisi Mebanol Sliven Rallisi Hadji Dimitar Stadyumu’nda düzenlenen start seremonisi ile başladı. 40 pilotun start aldığı rallinin ilk etabı olan Hadji Dimitar Stadyumu etrafında düzenlenen Özel Seyirci Etabı da tamamlandı.

Castrol Ford Team Türkiye adına Ford Fiesta S2000 ile yarışa katılan Yağız Avcı – Bahadır Gücenmez ikilisi ilk etapta en iyi zamanı yaparak Yalta Rallisi’nde elde ettiği başarısını devam ettirme adına ilk adımı da atmış oldu. Avcı’nın kullandığı Fiesta S2000’in motoru geçtiğimiz hafta içinde M-Sport’tan gelen sıfır kilometre motor ile değiştirilmişti. Avcı gün içinde düzenlenen test (shakedown) etabında ilk kez kullandığı yeni motorlu aracını fazla zorlamadan ilk tepkileri kontrol etti.

Sliven Rallisi’nde deneyimleri ile ön plana çıkan Krum Donchev ve Dimitar Iliev özel seyirci etabında meşhur “ilk u’dan sonra gelen sol viraj”ı kaçırarak zaman kaybedince klasmanda geriye düştüler. Ancak iki pilot da ikinci gün geçilecek adeta ezberledikleri etaplarda mücadeleyi kızıştıracaklar.

Bulgaristan Ralli Şampiyonası’nda mücadele eden ancak IRC ve ERC klasmanında yer almayan Ignat Isaev ve Plamen Staykov farklı benzin ile mücadeleye katıldıklarından farklı bir performans gösteriyorlar.

Türkiye’den toplam 7 ekibin mücadele ettiği rallide Murat Bostancı-Onur Vatansever en iyi ikinci Türk ekip olurken Buğra Banaz-Burak Erdener ise ilk gün geçilen tek etap sonunda en iyi üçüncü Türk ekibi oldular. İlk yurtdışı deneyimlerini yaşayan Tezcan Dalfidan, Simin Bıçakçıoğlu ve Nebil Erbil de ikinci gün geçilecek sekiz özel etapta mücadelelerine devam edecekler. Özel seyirci etabında lastik patlatan ve jantını kıran Eytan Halfon da asfalt tecrübesini geliştirmeye devam edecek.

Mebanol Sliven Rallisi’nde ikinci gün 10:30’da start alacak 18.08 kilometrelik Mollova Gora 1 özel etabı ile başlayacak. 11.92 kilometrelik Kotel 1 özel etabı ile devam edecek mücadelede sırasıyla 19.95 kilometrelik Stara Reka ve 15.06 kilometrelik maşhur Bulgarka özel etaplarının geçilmesi ile ilk lup tamamlanacak. Öğle servisini alacak ekipler aynı etapları birer kez daha geçerek günü tamamlayacaklar.

Son Haberleri :

Yukarı Git