Uğur Soylu Sınıf 3’ün En Hızlısı

Kategori : Bülten/Türkiye Ralli Şampiyonası

Bonus ve Unifree Dutyfree sponsorluğunda yarışan Bonus Parkur Racing, Türkiye Ralli Şampiyonası’na 33.İstanbul Rallisi’nde 5 ekiple mücadele etti. Uğur Soylu-Özden Yılmaz sınıf 3’ü kazanırken, Ercan Kazaz-Emire Cantürk genel klasman 6.lığını elde etti. Burcu Burkut Erenkul-Buse Yamalı ile Engin Kap-Başar Yavuz mekanik arıza nedeni ile yarışı tamamlayamazken Yağmur Bostancı-Berk Kocaman historic kategori 2 ikinciliğini elde etti.

Kısa adı İSOK olan İstanbul Otomobil Sporları Kulübü tarafından organize edilen 33.İstanbul Rallisi Luca Rossetti’nin liderliği ile sonuçlandı. Yağız Avcı’nın ikinci, Murat Bostancı’nın üçüncü olduğu 2012 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın üçüncü ayağı, toplam 338 km. uzunluğundaki toprak zeminli parkurda 9 özel etap üzerinden koşuldu.
2009 ve 2010 sezonlarını Türkiye Ralli Takımlar Birincisi olarak tamamlayan Bonus Parkur Racing de bu yarışta 5 ekiple start aldı. Kariyerinde 3 Türkiye Ralli Şampiyonluğu bulunan tecrübeli pilot Ercan Kazaz, Emire Cantürk’ün co-pilotluğunda Skoda Fabia S2000 ile mücadele etti. Ekip genel klasmanda 6. sırada finişe ulaşırken Emire Cantürk yarışın en iyi bayan co-pilotu ödülünü kazandı.
Bu yarışla birlikte takıma dahil olan ve hızlı pilotajı ile tanınan Uğur Soylu da tecrübeli co-pilot Özden Yılmaz ile podyum hedefi ile start aldığı İstanbul Rallisi’nde Sınıf 3’te mutlu sona ulaşan isim oldu. Yarışın başından sonuna Hakkı Ağaoğlu ile çekişen Soylu-Yılmaz ikilisi Pinti.net desteğindeki Mitsubishi Lancer EVO IX ile 16 saniye farkla sınıf birinciliğini elde etmeyi başardı.

Bonus Parkur Racing´in bayan ekibi Burcu Burkut Erenkul-Buse Yamalı ise Unifree Dutyfree, Liqui Moly ve Aydoğanlar Otomotiv desteğinde start aldıkları rallinin 7. özel etabı öncesinde meydana gelen mekanik arıza nedeni ile yarışı erken noktalamak zorunda kaldılar.

30 yaş üzeri ralli otomobillerinin yeniden parkurlara kazandıran Parkur Historic’i ise, bu yarışta iki ekip temsil etti. Kemal Gamgam’ın birinciliği ile sonuçlanan historic kategorinin iddialı ekibi geçen yılın şampiyonu Engin Kap-Başar Yavuz 4.özel etapta mekanik arıza ile yarışa veda ederken, Yağmur Bostancı-Berk Kocaman ekibi yarışı kategori 2 ikincisi olarak tamamladı.

Son Haberleri :

Yukarı Git