Yağız Avcı : Bursa’da Kazanmak İstiyoruz

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

2015 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın üçüncü ve son asfalt yarışı olan 40.Yeşil Bursa Rallisi, 13-14 Haziran tarihlerinde Bursa Otomobil Sporları Kulübü (BOSSEK) tarafından organize ediliyor.

13 Haziran Cumartesi günü saat 13:00′da Merinos Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi önünden verilecek start ile başlayacak olan yarışta, ilk etap Büyükşehir Belediyesi Kültürpark içerisindeki seyirci özel etabı olacak. Daha sonra Crowne Plaza Bursa karşısında yer alan servis alanına yönelecek olan ekipler, Dağgüney ve sonrasında Firoz etaplarını ikişer kez geçerek 17:53′den itibaren servis alanı ve sonrasında kapalı parkta günü noktalayacaklar. 14 Haziran Pazar sabahı 09:00′da direksiyon başına geçecek olan ekipler, 6 özel etabın ardından saat 17:00 itibariyle Crowne Plaza Bursa önündeki finiş podyumuna ulaşabilmek için kıyasıya bir mücadele sergileyecekler.

Bu yarış öncesinde Murat Bostancı-Onur Vatansever 40 puanla lider durumda yer alırken, Neo Motorspor takımından Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ikinci ve Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz üçüncü sırada yer alıyor.

Kariyerinde 4 Türkiye Ralli Şampiyonluğu bulunan Yağız Avcı, zorlu yarış öncesinde şu açıklamayı yaptı; “Türkiye Ralli Şampiyonası’nın üçüncü ve son asfalt rallisi için Bursa’da olacağız. İlk 2 yarış iyi bir mücadele verdik ve 207 S2000′i de daha iyi tanımaya başladık. Çanakkale öncesi test yapma fırsatımız olmamıştı ve yarış içerisinde bazı şeyler denedik. Bursa öncesi ise kısa bir test imkanımız olacak ve bu da otomobille biraz daha zaman geçirmek demek oluyor ki, bu önemli bir faktör. Ekip olarak yine elimizden geleni yapıp bu sefer en üst basamakta olmak istiyoruz. Geçmiş yıllarda 3 kez kazandığımız bu rallide yine çok yakın ve zor bir mücadele olacağını düşünüyorum. Bu yarışla birlikte bizimle olmaya başlayan U.N. RO-RO’nun desteği de motivasyonumuzu arttıran bir etken oldu. Umarım hepimiz için hayırlısı olur. Herkese şimdiden başarılar dilerim.”