Yağız Avcı : Ege Rallisi’nin Ardından

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

2015 sezonu açılışını her sezon olduğu gibi, bu kez de Ege Rallisi ile yaptık. Artık bir klasik haline gelen Ege Rallisi etapları, hala oldukça heyecanlı ve keyifli… Aynı zamanda otomobili ve özellikle lastikleri zorlayan bir ralli ve hata yapmaya da çok açık.

Bu sezona yeni takımımız ve yeni otomobilimiz ile başladık. İlk testimizi, yarıştan önce Perşembe günü gerçekleştirdik fakat, sürekli yağmur yağdığından yeni aracımızı kuru zeminde kullanma fırsatı bulamadık.

Yarışın ilk günü daha fazla adapte olabildik, sadece ayarlarımız kuru zemine göre biraz yumuşak kaldı ve sürekli bir şeyler denedik ki bu oldukça faydalı oldu. İkinci gün ise hem otomobilin ayarları, hem de bizim uyumumuz çok daha iyiydi ve Murat Bostancı-Onur Vatansever ile son etaba kadar yakın bir mücadele sergiledik. Sonuç olarak yarışı 3 saniye ile ikinci sırada tamamladık. Co-pilotum Bahadır Gücenmez ile hatasız ve hızlı bir yarış çıkardık ve sezon başlangıcı için oldukça memnunuz. Murat ve Onur’u da tekrar tebrik ederim.

Yarışın genelinde de bir aksama ve problem yoktu, fakat 1 etabın bazı yerlerine atılan mıcırlar büyük tehlike yarattı. İtalyan teknik ekibimiz Power Car Team ve takımımız Neo Motorspor da çok iyi bir iş çıkardı ve sezona iyi bir start vermiş olduk.

Sıradaki yarışımız 16-17 Mayıs tarihlerinde 100.yıl anısına Çanakkale’de ilk kez düzenlenecek olan 100.Yıl Rallisi… Yine asfalt zeminde yapılacak bir ralli ve yine yüksek mücadeleli olacağından şüphemiz yok. Peugeot 207 S2000 ile artık bir yarış tecrübemiz de var ve daha da mücadeleci olmaya çalışacağız.

Herkesi bu yarışa Çanakkale’ye bekliyoruz. Öncesinde ise 3 Mayıs’ta Wings for Life World Run’da olacağız ve omurilik felcine destek için herkesi oraya da bekliyoruz.

Sevgiler
Yağız
www.yagizavci.com