Yağız Avcı - Bahadır Gücenmez Ford Fiesta S2000
Yağız Avcı - Bahadır Gücenmez Ford Fiesta S2000

Yağız Avcı, İstanbul Rallisi’ni Değerlendirdi

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

Sezonun ilk toprak rallisi için geri sayım başladı. Arka arkaya 4 toprak ralliden oluşan seri, Türkiye Ralli Şampiyonası’nın şekillenmesinde de oldukça önemli rol oynayacak. Özellikle ERC Bosphorus Rally yüksek katsayısı sebebiyle büyük önem taşıyor. Önümüzdeki yarış bu hafta sonu yapılacak olan İSOK İstanbul Rallisi ve bir anlamda Bopshorus Rally için antrenman niteliği taşıyor. Yarış tek gün ve 150km özel etaba sahip.

Biz de Castrol Ford Team Türkiye olarak geçtiğimiz haftasonu ilk toprak testimizi sorunsuz tamamladık. Fiesta S2000 ile olan uyumumuz toprak üstünde çok iyi ve uzun bir aradan sonra çok çabuk adapte olduk. Otomobilimizden ve Pirelli lastiklerimizden oldukça memnunuz. Süspansiyonla ilgili denediğimiz bazı şeylerle ve yeni benzinimiz ile de hızının artacağını düşünüyorum. Elimizden geleni yapıp hem takımlarda hem de pilotlarda en yüksek puanları almaya çalışacağız. Rakiplerimizle her zaman olduğu gibi yüksek bir mücadele yaşayacağız ve kısa bir yarış olması sebebiyle de hata kaldırmayan bir ralli olacak.

İlk lupta parkura çıkan ilk otomobiller olarak yolu süpürme faktörü göz önüne alındığında, biraz dezavantajlıyız ve mümkün olduğunca az zaman kaybetmeye çalışacağız. Tabi Luca Rossetti bu anlamda yolu süpüren ilk pilot olacak. İlk 3 etap bu sebeple çok önemli. Yarışta daha önce verilmemiş bir etap olduğu söyleniyor ve yarışında en uzun etabı, aynı zamanda da ilk etabı. Bu etabın önemli olacağını düşünüyorum, antrenmanda notlarımızı iyi çıkartmamız gerekiyor.

Castrol Ford Team Türkiye olarak mücadeleye hazırız ve umarım hepimiz için güzel bir yarış olur. Rakiplerimize şimdiden başarılar dilerim, organizasyondakilere de kolay gelsin.

Görüşmek üzere…

Yağız Avcı
www.yagizavci.com

Son Haberleri :

Yukarı Git