Yağız Avcı : Yeni Sezon Başlıyor

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

2012 sezonu bizim için oldukça yoğun ve bir o kadar da başarılı geçmişti. Castrol Ford Team Türkiye olarak hem Türkiye Ralli Şampiyonası’nda hem de Doğu Avrupa Ralli Kupası’nda yer aldık ve her ikisinde de hedeflerimize ulaştık. Geçen sezon Türkiye Ralli Şampiyonası belki de en mücadeleci sezonunu yaşadı ve tabi ki dileğimiz bu sezon için de böyle devam etmesi. Süre olarak uzun görünen, fakat çok çabuk geçen sezon arasının ardından, her şey aşağı yukarı şekillenmeye başladı. Bu sezon Castrol Ford Team Türkiye ile olan birlikteliğimiz devam ediyor ve pilotlar şampiyonluğunu yeniden elde etmek ve takım arkadaşlarımla birlikte takımlar şampiyonluğunu da bir kez daha kazanmak için mücadele edeceğiz. Yurtdışı planlarımızda ise şu an için net bir program oluşmasa da, üzerinde çalışıyoruz. Hedefim ise 2 adet Avrupa Ralli Şampiyonası yarışında yer alabilmek. Takım arkadaşım Murat Bostancı ise Dünya Gençler Şampiyonası’nda mücadele edecek ve bu da oldukça önemli bir adım…

Bu sezon ülkemizde Avrupa Ralli Şampiyonası’na dahil yarışımız olmasa da Avrupa Ralli Kupası ve Balkan Ralli Şampiyonası’na dahil iki adet yarış var. Türkiye Ralli Şampiyonası’nda ki rakiplerimizin kimler olacağını ise ilk ralli ile birlikte görmüş olacağız ve tabi sezon içerisinde de sürprizler olabilir. Yine rekabet seviyesi yüksek yarışlar olacağından şüphemiz yok.

Ralli dışında ise geçen sezon ilk kez yer aldığım ve benim için çok iyi geçen V1 Challenge’da bu sezonda da yer almak için görüşmelerimiz sürüyor ve yakında netleşmiş olacak. V1 ve hedeflediğim iki ERC yarışı gerçekleştiği takdirde, en az geçen sezon kadar yoğun bir program oluşacak. Şimdiden bütün ekiplere ve rakiplerimize başarılar dilerim ve emek veren herkese iyi çalışmalar ve kolaylıklar dilerim. Takımımıza, sponsorlarımıza, bireysel sponsorlarıma ve destekleyen herkese de teşekkür ederim.

Yeni mücadele başlıyor…

yagizavci.com

Son Haberleri :

Yukarı Git