Yağız Avcı : Yeşil Bursa Rallisi’nin Ardından…

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

Son zamanların en heyecanlı ve mücadeleci Türkiye Ralli Şampiyonası sezonu Bursa Rallisi ile sona erdi. Tüm sezon boyunca çok iyi rakiplerimizle yüksek bir mücadele yaşadık, iniş ve çıkışların olduğu. Luca Rossetti gibi Avrupa Şampiyonu bir pilotun şampiyonamızda yarışması, kendi adıma konuşmam gerekirse, oldukça faydalı oldu sportif açıdan. Son yarışa çok az puan farkıyla ikinci pozisyonda geldik ve Bursa’da asfalt zeminde şansımızın daha az olacağını biliyorduk ama yine de elimizden geleni yapıp 4.kez şampiyonluğa ulaşmaktı hedefimiz.

Etaplardan ikisi hepimiz için yeni, diğer ikisi de geçen sene ile aynıydı. Çok kaygan ve bolca mıcır-toprak barındıran etaplarda Luca yarışa çok hızlı başladı ve liderliğe oturdu. Biz sanırım biraz fazla dikkatliydik ilk etapta, erken hata yapmamak adına ve günü 40 saniye ile ikinci sırada tamamladık. İkinci gün ise etap zamanlarımızdan ve asfalt performansımızdan oldukça memnun kaldık. Gün boyu beklenen yağmur son etabın ortalarından sonra başladı ve yarışın kaderine çok fazla etki etmedi. Yarışı Luca-Matteo’nun 67 saniye arkasında ikinci sırada tamamladık ve böylece 2012 Türkiye Ralli Şampiyonası pilotlar ve co-pilotlar ikinciliğini de elde etmiş olduk. Yüksek mücadeleli şampiyonada ikincilik de bizim için çok güzel bir sonuç oldu ve hedefimiz seneye tekrar bir üst basamağa çıkabilmek!

Bu zorlu sezonda Castrol Ford Team Türkiye olarak takım arkadaşlarımızla Takımlar Şampiyonu olduk ve Doğu Avrupa zaferimizden sonra bir hedefe daha ulaştık. Serdar Bostancı başta olmak üzere tüm ekip sezon boyunca çok efor sarf etti ve Fiesta S2000 tüm yarışlarımızda çok iyi kondisyondaydı. Co-pilotum Bahadır Gücenmez ise tecrübesi ve performansıyla hedeflerimize ulaşmamızda çok önemli rol oynadı. Tüm rakiplerimizle dostluk ve sportmenlik çerçevesi içinde çok güzel yarışlar yaptık ve bu sezonun önemli katkıları oldu bize. Şampiyon olan Luca Rossetti-Matteo Chiarcossi ikilisini bir kez daha tebrik ederim ve umarım 2013’te mücadele devam eder.

Takımımız Castrol Ford Team Türkiye’ye, sponsorlarımıza, aileme, dostlarımıza, takipçilerimize, rakiplerimize, organizasyonlarda emeği geçenlere ve destekleyen herkese çok teşekkürler!

Müthiş bir 2012 sezonu geride kaldı ve artık 2013’e bakma zamanı.. Yeni mücadelelere, yeni hedeflere…

Yağız Avcı
www.yagizavci.com

Son Haberleri :

Yukarı Git