Yağız’ın Zorlu Sınavı

Kategori : Bülten/IRC/Türkiye Ralli Şampiyonası

Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ikilisi, bu hafta sonu Intercontinental Rally Challenge (IRC) 10. yarışı olan Yalta Rallisi’nde 2 numara ile start alıyor. Ukrayna’da düzenlenen ve 73 ekibin katıldığı organizasyon, aynı zamanda Doğu Avrupa Ralli Kupası’na da puan veriyor.

2009-2010 ve 2011 sezonlarında Türkiye Ralli Şampiyonu olarak yükselişini sürdüren genç pilot Yağız Avcı, sezona uluslararası yarışlarla devam ediyor. İlk olarak bu hafta sonu Ukrayna’da IRC Yalta Rally’de start alacak olan Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ekibi, daha sonra yine IRC’ye dahil Bulgaristan’da düzenlenecek Sliven Rallisi ve ardından da Sırbistan Rallisi ile sezona devam edecek.

73 ekibin start alacağı 14-16 Eylül tarihlerindeki Yalta Rallisi’nde Castrol Ford Team Türkiye adına Edox, Hursan Lojistik ve Mac Team desteğinde Ford Fiesta S2000 ile yarışacak olan Avcı-Gücenmez ikilisi 2. sırada start alacak. Aynı takımdan Murat Bostancı-Onur Vatansever de Ford Fiesta R2 ile zorlu mücadelede yer alacak.

Avcı yarış öncesinde “Türkiye Ralli Şampiyonası’nın bitimine bir yarış kaldı ve sezonu Ekim ayında Bursa’da kapayacağız. Ancak öncesinde şampiyonaya etki edebilecek çok önemli uluslararası yarışlarımız var, hem de iki hafta arayla üç tane. Bu yarışlar Türkiye Şampiyonası’na puan getirebilmemizin yanı sıra, bizim için diğer önemli bir hedef olan Doğu Avrupa Ralli Kupası’nın da gidişatını belirleyecek.

İlk durağımız bu hafta sonu yapılacak olan IRC Yalta Rally… Intercontinental Rally Challenge’ın bir ayağı olması, yarışı hem mücadele, hem de medya geri dönüşü açısından çok daha iyi bir seviyeye taşıyor. Özellikle Eurosport’tan yapılacak yayınlar bir hayli heyecan verici. Önümüzdeki üç yarışın tamamı asfalt ve Fiesta S2000 ile asfalt üzerinde tecrübemizi arttırmak adına bizim için çok iyi bir gelişim süreci olacak. Oldukça hızlı yerel ekipler ve çok iyi otomobiller var.

Geçtiğimiz hafta Körfez pistinde asfalt hissiyatını tekrar geri kazanmak için verimli bir test yaptık, tabi gerçek şartları Ukrayna’da yapacağımız shakedown etabı ile göreceğiz. Castrol Ford Team Türkiye olarak iki otomobille 267 km özel etaba sahip bu mücadeleye hazırız. Kazanabileceğimiz bir yarış ve bunu yaptığımız takdirde hem Doğu Avrupa için hem de Türkiye Şampiyonası için kritik puanlar almış olacağız. Elimizden geleni yapıp ülkemize iyi sonuçlarla dönmek istiyoruz. Daha sonra sırasıyla IRC Bulgaristan Sliven Rallisi ve Sırbistan Rallisi ile devam edeceğiz. Uzun ve zorlu bir dönem bizi bekliyor…” açıklamasını yaptı.

Son Haberleri :

Yukarı Git