Kartingde Mücadele Parmak Isırttı

Kategori : Bülten/Karting

2013 Türkiye Karting Şampiyonası üçüncü ayağı, 22-23 Haziran tarihlerinde İKOK tarafından Körfez Karting Pisti’nde düzenlendi.

Türkiye Karting Şampiyonası 3. ayak yarışı İstanbul Karting ve Otomobil Kulübü tarafından 22-23 Haziran tarihlerinde Körfez Karting Pisti’nde organize edildi. Aynı zamanda Rotax Max Challenge 2013 Türkiye Finali yarışlarına da sahne olan organizasyon, 19 pilotun katılımına sahne oldu.

Formula Masters kategorisinde şampiyona lideri Kerem Zengin ve en yakın rakibi Mehmet Çınar arasında yaşanan liderlik mücadelesinden, 3 yarışın ikisini kazanan ve diğerinde de üçüncü olan Mehmet Çınar galip ayrılmayı başararak değerli puanlar kazandı. İlk yarışı kazanan ve diğer 2 yarışta da rakibinin ardında kalan Kerem Zengin’in ikinciliği elde ettiği bu kategoride podyumu tamamlayan isim Osman Aydemir oldu.

Formula Senior kategorisinde ise 2 birincilik ve bir üçüncülük ile Berk Durak liderliği yaşandı. Azeri sporcu Gülhüseyn Abdullayev, 2 ikincilik ve bir birincilikle günü ikinci sırada tamamlarken, iki ayak sonunda şampiyona lideri olan Orçun Aydemir üçüncülüğün sahibi oldu.

Formula Junior kategorisinde, şu ana kadar yapılan tüm yarışları kazanan Bursalı milli sporcu Berkay Besler geleneği bozmadı ve 3’te 3 yaparak bir kez daha birincilik kürsüsünde yer aldı. Senior haricinde Junior’da da yarışan Gülhüseyn Abdullayev bu kategoride de ikinciliği elde ederken, Bora Özcan üçüncülüğü elde eden sporcu oldu.

Mini kategoride ise bu yarış öncesinde 8 puan farkla şampiyona lideri olan Sarp Atasever 3 yarışı da en yakın rakibi İzel Karasu’nun önünde tamamlayarak birinciliğin sahibi oldu. Bir diğer Azeri sporcu Hatice Quliev ise bu kategoride üçüncülüğü kazandı.

Türkiye Karting Şampiyonası’nda sezon 03-04 Ağustos tarihlerinde Körfez Karting Pisti’nde organize edilecek 4. ayak yarışları ile devam edecek.

Tags:

Son Haberleri :

Yukarı Git