MOTUL 2024 Türkiye Karting Şampiyonası Tuzla’da Nefes Kesti

Kategori : Karting

MOTUL 2024 Türkiye Karting Şampiyonası’nın ikinci yarışı, Tuzla Motorsporları Kulübü (TMK) tarafından beş kategoride toplam 63 sporcunun katılımıyla düzenlendi. ICRYPEX ve Tuzla Belediyesi sponsorluğunda gerçekleşen etkinlikte, Cumartesi günü ilk yarışlar, Pazar günü ise ikinci ve üçüncü yarışlar yapıldı.

Üç yarış sonunda, Mini kategoride Cem Karakömür birinci oldu. Can Günfer Tüzüner ikinci, Can Özler ise üçüncü sırayı aldı. Junior kategoride, Dynamic Racing Team’den Ömer Ulaş Akbağ ilk birinciliğini elde etti. Erin Ünlüdoğan ikinci, Demir Sağım ise üçüncü sırada yer aldı. Bu kategoride en hızlı kadın pilot Zeynep Büyükpınar oldu.

18 sporcuyla en kalabalık kategorilerden biri olan Senior’da, Dynamic Racing Team’den Yağız Tekşan birincilik kürsüsüne çıktı. Takım arkadaşı Yağız Topal ikinci, Ateş Birinci ise üçüncü oldu. Senior kadınlarda Leyla Sulyak birinci, Zeynep Çukurova ikinci, Ayşe Çebi üçüncü oldu. Master kategoride Murathan Gür birinci, İlyas Vurgeç ikinci, Mehmet Çınar ise üçüncü sırada yer aldı. Yarışın takımlar birinciliğini Dynamic Racing Team kazanarak şampiyonadaki liderliğini pekiştirdi. 9 yaş altı sporcuların yarıştığı TOSFED Micro Kupası’nda Bulut Tırınk birinci, Enes Hakkı Yeten ikinci ve Zayn Sofuoğlu üçüncü oldu.

Yarış sonunda dereceye giren sporcular ödüllerini Tuzla Belediye Başkanı Av. Eren Ali Bingöl ve organizasyon yetkililerinden aldılar. MOTUL 2024 Türkiye Karting Şampiyonası, 22-23 Haziran tarihlerinde Kocaeli Karting Spor Kulübü (KO-KART) tarafından TOSFED Körfez Karting Pisti’nde düzenlenecek üçüncü ayak yarışları ile devam edecek.

Son Haberleri :

Yukarı Git