SEEKZ Türkiye Ayağı Nefes Kesti

Kategori : Bülten/Karting

2012 Güneydoğu Avrupa Karting Bölge Şampiyonası (SEEKZ)’nın Türkiye ayağı, 4 farklı kategoride 37 sporcunun katılımı ile Körfez Karting Pisti’nde gerçekleştirildi.

Güneydoğu Avrupa Karting Bölge Şampiyonası’nın ikinci yarış olarak koşulan Türkiye ayağı 30 Haziran-01 Temmuz tarihlerinde Körfez Karting Pisti’nde gerçekleştirildi. Yarış hafta sonunda dört farklı kategoride toplam 37 sporcu sıcak hava altında galibiyet için ter döktü.

Güneydoğu Avrupa Şampiyonası’na dahil olarak Rotax Max Senior ve KF3 kategorileri koşuldu. Rotax Max’ta koşulan her iki yarış Bulgar sporcular Georgi Tchkov, Vasil Kolarov ve Türk sporcu Batuhan Ünlü sıralamasıyla sona ererken hafta sonu podyumu da bu isimlerden oluştu.

KF3’te ise birinci yarış Yiğit Çetin, Emir Kalafatoğlu ve Berkay Besler sıralamasıyla sona ererken, ikinci yarışta Berkay Besler birinci, Yiğit Çetin ikinci, Emir Kalafatoğlu üçüncü oldular. İki yarışın sonucuna göre ise KF3 podyumu Yiğit Çetin, Berkay Besler ve Emir Kalafatoğlu şeklinde sıralandı. Sporcularımız SEEKZ puanı yanında Türkiye Şampiyonası için de puanları hanelerine yazdırdılar.

Güneydoğu Avrupa Şampiyonası’nın yanında Türkiye Karting Şampiyonası Mini kategori yarışı da gerçekleştirildi. Kategorinin her iki yarışını da Mehmet Mert kazanırken, İzmitli sporcu İzel Karasu da her iki yarışı ikinci olarak tamamladı. Birinci yarışta Bora Özcan yarış dışı kaldığı için, Sarp Atasever ve Azeri sporcu Hadice Quluzade yarış sonunda otomobilleri tartıda hafif çıktığı için diskalifiye oldular. İkinci yarışı Bora Özcan üçüncü olarak bitirerek podyuma üçüncü olarak çıkma hakkını da kazandı.

Hafta sonunun son kategorisi olan Rotax Max Junior’da ise Berkay Besler ve Zeynep Şen her iki yarışı da birinci ve ikinci sırada bitirerek podyumda kendilerini sağlama almış oldular. Gülhüseyn Abdullayev ve Ege Şairoğlu ise birinci ve ikinci yarışları yer değiştirerek aynı puanda bitirdiler. Ancak Azeri sporcu Gülhüseyn’in sıralama turları derecesi daha iyi olduğu için podyumun üçüncü basamağına çıkmayı başardı.

Son Haberleri :

Yukarı Git