EA SPORTS™ WRC ile Yeni Bir Dönem Başlıyor

Kategori : E-Spor

Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) resmi oyunu EA SPORTS™ WRC, video oyun devi Electronic Arts iş birliğiyle bugün satışa sunuldu.

PlayStation®5, Xbox Series X|S ve PC platformları için EA App, Epic Store ve Steam üzerinden satışa çıkan EA SPORTS™ WRC, FIA Dünya Ralli Şampiyonası için oyun dünyasında yeni bir dönem müjdeliyor.

Electronic Arts ile WRC’nin ilk iş birliği olan EA SPORTS™ WRC, F1®, Madden NFL ve EA SPORTS FC™ 24 gibi video oyun devlerinin yayıncısı olan küresel oyun gücü Electronic Arts’ın imzasını taşıyor. Oyun, 25 yılı aşkın ralli oyunu mirasına sahip Codemasters tarafından geliştirildi.

WRC, WRC2 ve FIA Junior WRC’den 50 ekip ve 2023 FIA Dünya Ralli Şampiyonası’ndan lokasyonlar sunan EA SPORTS™ WRC, eşsiz gerçekçilik, daha uzun etaplar ve oyuncuları kontrolün sınırında tutan yeni bir Dinamik Yönetim Sistemi ile oyun deneyimini zenginleştiriyor.

Codemasters’tan Kıdemli Yaratıcı Yönetici Ross Gowing, “Bugünden itibaren simülasyon yarışı hayranları, gezegenin en zorlu motor sporunun tüm heyecanını, dramını ve belirsizliğini yaşayabilecek,” dedi. “EA SPORTS™ WRC, ralli geliştirme konusundaki 25 yıllık tecrübemizi kullanarak, resmi WRC lisansının da gücüyle rallinin yoğunluğunu ve heyecanını gerçekçi bir şekilde yeniden yaratıyor.

Sporun içindeki tüm ortaklarımızla yakın çalışarak, EA SPORTS™ WRC’nin nihai simülasyon deneyimi olduğundan ve oyuncuları daha fazlası için geri getireceğinden emin olduk.”

EA SPORTS™ WRC, oyunculara şunları sunan kesin ralli deneyimidir:

Unreal Engine: Unreal Engine’e geçiş, stüdyonun asfalt, çakıl ve karda toplam 600 km’yi aşan daha uzun, daha detaylı ve doğru etaplar oluşturmasını sağladı. Oyuncular bu etapları çeşitli hava, mevsim ve günün farklı zamanlarındaki senaryolarda deneyimleyebilecekler.

Yepyeni Dinamik Yönetim Sistemi ve Pace Notları: Yeni Dinamik Yönetim Sistemi sayesinde, oyuncular bugüne kadar olan en gerçekçi yönetimi deneyimleyecek. Gerçek dünya sürücülerinden alınan geri bildirimlerle, Dinamik Yönetim oyunculara kalp atışlarını hızlandıran zıplamalar, dar dönüşler, değişen hava koşulları ve yüzey aşınması gibi durumlarla başa çıkmak için daha fazla kontrol sağlıyor. Yeni başlayanlar, 13 resmi WRC (Orta Avrupa Rallisi de eklenecek) ve beş gerçek dünya esinli lokasyonda tam gaz gitmeden önce becerilerini geliştirmek için ayarları düzenleyebilirler. Yönetim yeniliklerinin yanı sıra, yeni oyuncular için basitleştirilmiş komutları da içeren yeni pace notları, hem deneyimli veterenlar hem de ilk kez meydan okumayı kabul eden çaylaklar için ralli deneyimini daha da gerçekçi ve heyecanlı hale getiriyor.

Son Haberleri :

Yukarı Git