Akropol Rallisi’ne 50 Kayıt

Kategori : Haberler

Dünya Ralli Şampiyonası’nda sezonun altıncı yarışı “Tanrıların Rallisi” olarak da bilinen Akropol Rallisi, Mayıs ayı sonunda Yunanistan’da organize edilecek. Başkent Atina’nın 84 kilometre batısındaki Loutraki kasabasına kurulacak servis alanında 32 farklı milletten toplam 50 ekip yer alacak.

Tamamı toprak toplam 307 kilometrelik 14 özel etap geçecek ekiplerden şampiyona lideri Volkswagen Motorspor Takımı pilotu Sebastien Ogier’in takım arkadaşları Jari-Matti Latvala ve Andreas Mikkelsen olacak.

Citroen takımında ise Mikko Hirvonen ve Dani Sordo liderlik mücadelesi verecekler. Ayrıca Abu Dhabi Citroen destekli Khalid Al Qassimi de Citroen DS3 WRC ile start alacak.

Ford Fiesta RS pilotları Mads Ostberg ve Evgeny Novikov Qatar M-Sport Takımı adına mücadeleye renk katacaklar. Thierry Neuville ve Nasser Al-Attiyah da Fiestaları ile Qatar Ralli Takımı adına yarışa katılacaklar. Martin Prokop ve Gabriel Pozzo da Fiesta kullanacak diğer pilotlar olacak.

Akropol’de 17 ekip WRC2 klasmanında start alacak. Şampiyona lideri Abdulaziz Al-Kuwari Ford Fiesta RRC ile, eski Formula 1 pilotu Robert Kubica ise Citroen DS3 RRC ile liderlik mücadelesi verecekler.

Genç pilotların mücadele ettiği JWRC klasmanında yer alan Türk pilot Murat Bostancı da Zappion önünde düzenlenecek tören ile yarışa başlayacak. İlk yarışta şanssız bir şekilde yarış dışı kalan genç pilot ikinci yarışta yarışı tamamlamak için mücadele edecek. JWRC’de ilk yarışı lider tamamlayan Pontus Tidemand şampiyonada da ilk sırada yer alıyor.

Bu sene 59’uncu kez düzenlenecek Akropol Rallisi 31 Mayıs akşamı Zappion’da kurulacak tören alanından başlayacak. Yarışa katılacak tüm pilotların listesine buradan ulaşabilirsiniz.