Al-Kuwari Arjantin’de Liderliğe Yükseldi

Kategori : Haberler

Abdulaziz Al-Kuwari son etapta kabus görse de Arjantin Rallisi’nde WRC2 kategorisinde zafere ulaştı. Henüz ikinci özel etapta liderliği ele geçiren Katarlı pilot son güne en yakın rakibi Mitsubishi pilotu Nicolas Fuchs’un 10 dakika 30.7 saniye önünde girmişti.

Cumartesi günü üç etaptan da en iyi zamanla çıkan Al-Kuwari ve kopilotu İrlandalı Killian Duffy farkı 13 dakika 19.6 saniyeye kadar çıkarmayı başarmıştı. Ancak herşey iyi giderken Fiesta’nın patlayan lastiği arka taşıyıcının da kırılmasına sebep olunca Fuchs etabı 13 dakika 6.9 saniye önde bitirdi.

“Çok mutluyum” diyerek sözlerine başlayan Al-Kuwari “Bu sezon WRC2’de ikinci zaferimizi kazandık ve bu zaferle pilotlarda, kopilotlarda ve takımlarda da liderliğe de yükseldik. Şimdi Yunanistan’daki yarışa odaklanıyoruz.”

Perulu Fuchs son etapta Al-Kuwari’yi geçerek etap zaferi yaşadıktan sonra mutlu olduğunu, kendi gruplarında en yüksek puanı hedeflediklerini ve bunu da başrdıklarını belirtti.

Subaru Impreza WRX ile mücadeleye katılan Arjantinli Marcos Ligato yarışı üçüncü sırada tamamladı.

FIA Dünya Ralli Şampiyonası’nda WRC2 klasmanındaki bir sonraki yarış 31 Mayıs – 2 Haziran tarihlerinde Yunanistanda düzenlenecek olan Akropol Rallisi olacak.