Avcı, Battalgazi’ye Hazır

Kategori : Haberler

2012 Doğu Avrupa Ralli Şampiyonu Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ekibi, sezonunun ikinci startını bu hafta sonu Eskişehir’de Uluslararası Battalgazi Rallisi’nde alacak.

2013 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda sezon, 04-05 Mayıs tarihlerinde Eskişehir’de düzenlenecek olan Uluslararası Battalgazi Rallisi ile devam ediyor. Türkiye Şampiyonası haricinde bu yıl yeninden düzenlenmeye başlayan Balkan Ralli Şampiyonası’nın da ilk ayağı olan yarış, 04 Mayıs Cumartesi günü saat 17:30’da espark AVM’den verilecek seramonik start ile başlayacak. Kısa adı ESOK olan Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenlenen ralli, toplam uzunluğu 237,65 kilometre olan asfalt zeminli parkurda, 9 özel etap üzerinden koşulacak.

2013 sezonuna Ege Rallisi birinciliği ile hızlı bir başlangıç yapan geçen yılın Doğu Avrupa Ralli Şampiyonu Yağız Avcı, Castrol Ford Team Türkiye adına Ford Fiesta S2000 ile Bahadır Gücenmez’in co-pilotluğunda Eskişehir’de mücadele edecek. Avcı-Gücenmez ekibi, Pirelli’nin sağladığı lastiklerle bu zorlu mücadeleden hem Türkiye hem de Balkan Ralli Şampiyonası’na değerli puanlar kazanmayı hedefliyor.

Hursan, Edox, Simtech ve MacTeam desteğinde yarışan Red Bull sporcusu Yağız Avcı, Uluslararası Battalgazi Rallisi öncesinde “Sezona asfalt zeminli Ege Rallisi ile güzel bir başlangıç yaptık ve şimdi sırada yine asfalt zemine sahip Eskişehir Rallisi var. En az Ege Rallisi kadar zor bir yarış olacak ve hedefimiz yine kazanabilmek. Rakiplerimizle oldukça iyi bir mücadele olacağını düşünüyorum ve Castrol Ford Team Türkiye olarak Fiesta S2000 ve Pirelli lastiklerimizle yarışa hazırız. Co-pilotum Bahadır Gücenmez ile hatasız ve hızlı bir performans göstermeye ve geçen sene bu yarıştan çıkardığımız bazı sonuçları pozitif yönde yansıtmaya çalışacağız. Rakiplerimize ve tüm ekiplere başarılar dilerim, organizasyonda emeği geçenlere de kolay gelsin.” açıklamasını yaptı.