Balkan Ralli Kupası’nda Slavov Öne Geçti

Kategori : Haberler

Balkan Ralli Kupası’nın üçüncü yarışı Arad Rallisi’ni genel klasman sekizincisi olarak tamamlayan Bulgar pilot Todor Slavov kupa için 5 puan alınca Türk Uğur Soylu-Emir Şahin ikilisinin 2 puan önüne geçti.

Todor Slavov yarışın hiç kolay olmadığını söylerken zaten zorlu şartlardaki yarışta yerel pilotların da tecrübelerinin kendilerini zorladığını belirtti. Bu yarışta üçüncü kez kullandığı lastikler ile yarışmak zorunda kaldığını belirten Slavov, yarışa girerken kupa için en iyi yerde tamamlamak için mücadele ederken otomobillerini de korumak için ayrı bir efor sarfettiklerini söyledi. Yarış öncesi istediklerini aldıklarını, Balkan Ralli Kupası için çok değerli puanlar kazandıklarını ve elde ettikleri liderliği son yarışa kadar korumak için mücadele edeceklerini belirtti.

Arad Rallisi’nde Balkan Ralli Kupası klasmanının ilk sırasında Romen Valentine Porchitianu, Mitsubishi Evo x yer aldı. Aynı otomobille Edwin Keleti ikinci sırada yer alırken Simone Tempestini Subaru Impreza R4 ile yarışı üçüncü sırada tamamladı.

Genel klasmanda ise François Delecour Peugeot 207 S2000 ile ilk sırayı alırken Macar David Botka Mitsubishi Evo IX ile Valentin Porchitianu’nun önünde yarışı tamamladı.

Balkan Ralli Kupası’nda dördüncü rallisi Yunanistan’da 14-15 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan Selanik Rallisi olacak.

Son Haberleri :

Yukarı Git