Castrol Ford Team Türkiye Eskişehir’de liderliğini korudu

Kategori : Haberler

Sezonun ikinci yarışı olan Eskişehir Rallisi’nde ilk 3’te iki, ilk 10’da ise dört Ford pilotu yer almayı başardı. Zorlu ralli sonrası Castrol Ford Team Türkiye, takımlar, pilotlar, co pilotlar, gençler ve iki çeker şampiyonasındaki liderliğini sürdürdü.

Geçtiğimiz sezonun şampiyon takımı Castrol Ford Team Türkiye, 4-5 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ikinci yarışı Eskişehir Rallisi’nde ilk 3’e iki otomobil sokarak hedeflerine ulaşmayı başardı. 99 km’si özel, toplam 237 km etaba sahip asfalt zeminli rallide kazandığı puanlarla Castrol Ford Team Türkiye, takımlar ve pilotlar şampiyonasındaki liderliğini sürdürdü.

81 aracın start aldığı ve 71 aracın finiş görmeyi başardığı zorlu Eskişehir Rallisi’nde Castrol Ford Team Türkiye pilotlarından Yağız Avcı ikinci sırayı elde etmeyi başarırken, Murat Bostancı da üçüncü sırayı aldı. İlk 10’da toplam 4 Ford bulunurken bu dereceler Castrol Ford Team Türkiye’nin pilotlar, co pilotlar, gençler ve iki çeker şampiyonasında liderliğini sürdürmesini sağladı.

Türkiye’nin en hızlı ve kaygan zeminli, pilotajı öne çıkartan özel asfalt etaplara sahip Eskişehir Rallisi’ne Ford Fiesta R2 ile katılan 19 yaşındaki Eskişehirli genç pilot Buğra Banaz ise Murat Bostancı’nın ardından gençler ikincisi olmayı başardı.

Serdar Bostancı: Bundan sonraki toprak rallilerde çok daha iddialıyız
Şampiyon takım olarak her sene üzerine koyarak şampiyonluk unvanımızı korumayı hedefliyoruz. Eskişehir Rallisi’nde ilk 3’e iki, ilk 10’a da dört aracımızı sokarak buradaki hedeflerimizin büyük bir kısmını gerçekleştirdik. Kazandığımız değerli puanlar sayesinde Türkiye Ralli Şampiyonası’nda pilotlar, co pilotlar, gençler ve iki çeker şampiyonasında liderliğimizi sürdürmeye devam ediyoruz. Sezonun ilk yarışı olan Ege Rallisi’nde de gözler önüne serdiğimiz gibi, önümüzdeki toprak etaplı rallilerde çok daha iddialı olacağız. Castrol Ford Team Türkiye olarak 2013 senesini de şampiyon olarak tamamlayacağımıza inancımız tam.