Control 2 İngiltere Rallikros Şampiyonası için hazır

Kategori : Haberler

Avitaş tarafından hazırlanan ve ilk kez Uluslararası Birmingham Autoshow Fuarı’nda gün yüzüne çıkan Control 2, İngiltere Rallikros Şampiyonası öncesinde Türkiye’deki son testine Körfez Yarış Pisti’nde çıktı. İngiltere’de yarışacak şekilde son düzenlemelerinin yapıldığı testte sezon boyunca kullanılacak olan lastiklerin testi de tamamlanmış oldu.

Genç İngiliz pilot Joe Shrimpton tarafından kullanılacak Control 2 son testini tamamladı ve Salı günü yola çıkarak sezonun ilk yarışı olan Lydden Hill Yarışı öncesinde İngiltere’ye varmış olacak.

Super National Kategorisi içinde start alacak olan Control 2, İngiltere Rallikros Şampiyonası’nda kendi sınıfını oluşturacak. İngiltere Rallikros Şampiyonası sınıflarını ve kategorilerini belirleyen kurallar içinde Avitaş için özel bir kategori oluşturuldu. Homolagasyonu İngiltere Motorsporları Birliği (MSA) tarafından onaylanan Avitaş Control 2 Türkiye’de üretilip yurtdışında yarışacak ilk yarış otomobili olacak.

255 beygirlik 2 litre motoru, Avitaş tarafından üretilen tubular şase üzerindeki Fiesta kepi altında saklanıyor. Sıralı altı vites şanzıman barındıran Control 2, 800 kilogram ağırlığında olacak.

İngiltere Rallikros Şampiyonası’nda sezon 24 Mart’ta Lydden Hill’de açılıyor. Altı yarış ve bir Final Yarışı’nın yer aldığı takvimde 8 farklı alt şampiyona da düzenleniyor.

Son Haberleri :

Yukarı Git