Efsane Bozhane Tırmanma’da 22 Kayıt Var

Kategori : Haberler

2013 Türkiye Tırmanma Şampiyonası, dördüncü yarış olan Mapfre Genel Sigorta Bozhane Tırmanma Yarışı, 12 Mayıs Pazar günü Bozhane Öğümce parkurunda İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (İSOK) tarafından organize edilecek.

Bozhane Tırmanma Yarışı 5.20 kilometre uzunluğundaki asfalt zeminli efsane Bozhane parkurunda gerçekleştirilecek.

Altı kategoride toplam 22 pilotun mücadele edeceği yarış Mapfre Genel Sigorta ana sponsorluğunda Ford-Otosan katıkıları ile düzenlenecek. Sabah saatlerindeki antrenmanlarının ardından üç çıkış yapacaklar.

Kategori 1’de Ahmet Salih Kandemir üç yarış sonrasında 45 puan ile lider konumda yer alıyor. Kategori 2’de lider Orçun Nural İstanbul’da start almayacak. En çok katılımın gerçekleşeceği Kategori 3’te lider Tansel Karasu rakiplerinin katılmayacağı yarışta farkı biraz daha açmak için mücadele edecek. Üç yarışta üç farklı birincinin çıktığı Kategori 4’te Alkan Erden rakipleri Murat Soyçopur ve Emre Zümrüt’ün start almayacağı yarışta İsa Karol ve Yavuzhan Cabbaroğlu ile liderlik mücadelesine girecek. Efsane yarışta efsane yarış otomobili Renault Maxi Megane ile Kategori 5’te mücadele edecek olan Cem Acar yine seyircilerin kulaklarının pasını silerken keyifle izleyecekleri bir mücadele ortaya koyacak. Kategori 5’in lideri Erkan Yanıkoğlu, Renault Clio Sport ile katılacağı mücadelede İbrahim Şendil önünde liderliğini korumaya çalışacak. Kategori 6’da iki pilot Cem Şit ve Tansel Tunca mücadele edecekler.

Bozhane Tırmanma Yarışı, 12 Mayıs Pazar günü 13.00, 15.00 ve 17.00’de gerçekleştirilecek 3 çıkışın ardından saat 19:00´da düzenlenecek ödül töreni ile tamamlanacak. Yarışın kayıt listesine buradan ulaşabilirsiniz.