Formula 1 Malezya GP’sinin zorlu pist mücadelesi D-Smart’ta

Kategori : Bülten/Haberler

2012 Formula 1 Dünya Şampiyonası, sezona son hızıyla Malezya Grand Prix’si (GP) ile devam ediyor. Türkiye’nin zengin içerikli dijital platformu D-Smart şimdi de sporseverlerin buluşma adresi Smart Spor üzerinden 2012 F1 sezonunun ikinci yarışını ekrana getiriyor. Avustralya GP’sinde McLaren ve Redbull, en iddialı ve kararlı takımlar arasında yer alırken, bu hafta, bu iki takım, Malezya GP’sinde kapışarak milyonlarca yarışseverin ve tabii ki D-Smart izleyicilerinin de adrenalinini yükseltecek.

Hafta sonu gerçekleşecek yarışta, Avustralya Grand Prix’sinde aldığı cezadan dolayı Malezya’da yarışaçok gerilerde başlayacak olan Caterham takımı ve Avustralya’da özellikle Lotus ve Mercedes takımları, sıralama turlarında çok iyi bir performans sergilemişlerdi. Ancak her iki takım da yarışta, umduğunu bulamadı. Lotus ve Mercedes takımları bu yarışa daha büyük beklentilerle gidiyor. Avustralya’da hayal kırıklığı yaşayan Ferrari ise Avrupa sezonu başlamadan önce Malezya’da puan almak istiyor.

Mclaren pilotlarından Button, Lewis Hamilton’a karşı ilk galibiyetini aldı. Bu hafta Lewis biraz fazla zorlayacak gibi görünüyor. Malezya GP’sinde, Webber’in de şansı var ama yarışı kazanması için takım arkadaşı Vettel’in karşısında performansını arttırması gerekecek. Hamilton da takımın bir numarası olmaya hazırlanan Button’un bir kez daha kendisini geçmesini istemeyecektir.

20 yarıştan oluşan tarihin en uzun F1 sezonu, 25 Mart tarihinde yapılacak olan Malezya GP’si ile devam ediyor. Formula 1’deki en teknik pistlerden birisi olan Sepang, uzun düzlükler ve hızlı dönülen virajlar ile en zorlu pistleri arasında geliyor. Formula 1 pilotlarının geçiş imkanlarını artıran bu pist 1999’dan bugüne kadar pek çok heyecan dolu yarışa tanık oldu. 1990’larda henüz başa gelmiş olan Başbakan Dr. Mahathir Mohammad, ülkesini 2020’ye kadar tamamen sanayileşmiş bir ülke haline getirmek için otomobil sektörünü canlandırmak istiyordu. Bu yüzden Malezya, Formula 1 gibi etkinliklere büyük önem veriyor.

Formula 1 Malezya Turu yarış ve sıralamalar öncesi antrenmanları da canlı olarak Cumartesi günü D-Smart’ta izleyebilirsiniz. Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın keyfini D-Smart 77. Kanal Smart Spor’da çıkarın. 2012 Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda 2012 sezonunun bu haftaki programı şu şekilde:

24-25 Mart Malezya
Antrenman : Cumartesi 07.00 (TSİ)
Sıralama : Cumartesi 10:00 (TSİ)
Yarış : Pazar 11:00 (TSİ)

Son Haberleri :

Yukarı Git