Loeb Meksika’da Altıncı Zafere Çok Yakın

Kategori : Haberler

Sebastien Loeb sıcak etaplarda, binlerce ralli taraftarı önünde aradaki farkı açmak üzere gaza bastı.Ancak 54,30 km uzunluğundaki Guanajuatito etabı geçilmeden hiçbirşey kazanılmış sayılmaz:
“Şu anda rahat durumda olduğumuz söylenebilir ancak daha çok yolumuz var. Özellikle 54 kilometrelik etap geçilmeden bitmiş sayılmaz. Bu ralli birçok başarı elde ettiğim yer ve umarım yarın bu devam eder.”
İkinci sıradaki Hirvonen’in arkasında yer alan Ford pilotu Latvala ikinci güne önünde yer alan Citroen pilotlarını yakalama şansından uzak başladı. Yine de elde ettiği etap zamanları Fin pilotun podyumda yer almak için yeterli isteği olduğunu gösteriyor:
“Otomobilimizin rekabet seviyesini görmek bizi memnun ediyor. Problem yaşamadığımız sürece herşeyin daha iyi olmaması için sebep yok”
Ford takımının ikinci otomobilindeki Petter Solberg cumartesi gününe fren problemleriyle başladı. Vatandaşı Mads Ostberg’in pozisyon kaybetmesiyle dördüncü sıraya yerleşti. Norveçli Ostberg 5, Estonyalı Ott Tanak 6. sırada günü tamamladı.
Tanak, 14. etapta spin atarak, 15. etapta aldığı hasarla zaman kaybetse de Rus Novikov’u arkasında tutmayı başardı. Novikov bir tekerleği kaybedince Qatar World Rally Team’den Nasser Al Attiyah 7. sırayı alarak ümitleri pazar gününe taşıdı.
Chris Atkinson, Monster World Rally Team renklerindeki Ford Fiesta’sıyla Otates etabının ikinci geçişinde bitiş noktasını geçtikten sonra yaptığı kazayla yarış dışı kaldı. Paza günü Ralli 2 kuralları çerçevesinde devam etmesi bekleniyor.
Pazar günü 4 etap geçilecek. 54 kilometrelik Guanajuatito haricinde bir seyirci ve bir de power stage yer alıyor.

Son Haberleri :

Yukarı Git