Metin Çeker’den Seçim Atağı

Kategori : Haberler

Uzun yıllar Mümtaz Tahincioğlu yönetimindeki Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nda görev alan Metin Çeker son seçim sonrasında Demir Berberoğlu’nun listesinden yeniden yönetime girmişti ancak kısa süre sonra istifasını vererek yönetimden ayrılmıştı.

Metin Çeker uzun bir aradan sonra ilk kez sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden Olağanüstü Genel Kurul için delegelere seslendi. Çeker şu ifadeler ile yeni bir yönetim için açık çağrıda bulundu :

“AÇIK DAVET
9 Kasım 2012 tarihinde yapılan 3. TOSFED Olağan genel kurulunda, mevcut yönetimin seçim çalışmalarında bulundum ve de bir çok delegemizden oy istedim. Fakat seçim sonrasında geçen ilk bir aylık süreçte yaşanan yanlışlıkları ve federasyonumuzun vizyonunun küçüldüğünü görüp gerekli uyarılarda bulunarak yönetime katkı sağlayamaya çalıştım. Üzülerek gördüm ki, yönetim anlayışımız ve de Sporumuzun geleceğine bakışımız arasında çok büyük farklılıklar var. Ben de, şahsıma inanarak 9 Kasım 2012 tarihindeki TOSFED olağan genel kurulunda destek olan delegelerimizden ve muhalefet delegelerinden özür dileyerek yönetim kurulundan istifa ettim.

Yeni yönetim kurulunun, seçim sonrasında geçen ilk 6 aylık icraatları sürecinde bu yönetimin Türkiye’de otomobil sporlarını ileriye götürecek vizyonu olmadığı, tarafımızdan görülmüş ve böyle bir yola çıkmamıza neden olmuştur. Federasyonumuzun gerek ulusal gerekse de uluslar arası platformlarda daha fazla kan kaybetmemesi adına, Federasyonumuzu benimle beraber aynı görüşü paylaşan diğer genel kurul delegeleri ile birlikte bugün itibari ile gerekli delege sayısını sağlayarak, olağanüstü genel kurula davet ediyoruz.

Camiamızın önde gelen isimlerinden biri olan Sayın Satvet Çiftçi’nin de aynı çalışma içinde olduğunu biliyoruz ve memnuniyetle karşıladığımız bu destek ile sayının artacağına inanmaktayız. Buna ilave olarak Eski Federasyon Başkanımız Mümtaz Tahincioğlu’nun bu çalışmamızı desteklemesi bize güç veriyor.

Önümüzdeki günlerde federasyon icraatlarına yeni bir vizyon koyarak deneyimlerimizle bundan sonra bu sporu seven herkesi bir araya getirmek ve barış ortamını sağlayarak güçlü ve etkin bir yönetim oluşturmayı istiyoruz.”