Murat Günarslan, Akü Dünyası Sponsorluğunda Eskişehir Rallisi’ne Katılıyor

Kategori : Haberler

2013 Türkiye Ralli Şampiyonası, 2. yarış olan Eskişehir Rallisi’yle devam ediyor. Murat Günarslan-Erhan Arıkan ikilisi, Türkiye’nin En Kapsamlı Akü Mağazası Akü Dünyası, Yokohama Motorsport Türkiye ve GP Garage sponsorluğunda, Eskişehir Rallisi’ne katılıyor.

Peugeot 106 XSI ile bu yarışta mücadele edecek olan ekip, TOSFED Ralli Kupası Kategori 1’de yarışacak.

Asfalt zeminde organize edilen ralli, sezonun en hızlı yarışlarından biri olma özelliğini taşıyor.

Bu yıl, 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti olan Eskişehir, 4. kez bir ralli organizasyonuna ev sahipliği yapacak.

2013 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın en kalabalık yarışlarından biri olacağı tahmin edilen Eskişehir Battalgazi Rallisi, bu sene 4 farklı şampiyonaya puan veriyor. Balkan Ralli Şampiyonası, Türkiye Ralli Şampiyonası, TOSFED Ralli Kupası ve Türkiye Historic Ralli Şampiyonası’nı kovalayan tüm ekipler Eskişehir’de start alacak.

4. Eskişehir Rallisi, 4 Mayıs Cumartesi günü 17:30’da şehir merkezindeki ESPARK AVM’de verilecek sembolik startla başlayacak.

Dedepark Hotel, rallinin merkezi olarak belirlendi. Dedepark Hotel’in yanındaki alan da, daha önceki yarışlarda olduğu gibi, bu yarışta da rallinin servis alanı olarak kullanılacak.

Yarışmacılar; 7.7 km’lik Espark, 10.5 km’lik KYK ve 14.8 km’lik Banaz etaplarını 3 kez geçtikten sonra, Eskişehir Rallisi’ni tamamlayacak.

Yarışın finiş seromonisi ve ödül töreni 5 Mayıs Pazar günü 17:30’da yine Espark AVM’de yapılacak.