Organizatör Kulüpler Bir Araya Geldi

Kategori : Haberler

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Yönetim Kurulu, göreve gelmelerinin 1. yıldönümünde, organizatör kulüp başkanları ile birlikte bir araya gelerek 2014 sezonunun ilk “Değerlendirme Toplantısı”nı gerçekleştirdi.

Türkiye Pist Şampiyonasının üçüncü yarışının yapıldığı Intercity İstanbul Park Pistinde yapılan toplantıya yalnızca organizatör kulüplerin davetli olduğu ve basına kapalı olarak gerçekleşen toplantıya 33 kulüpten 24’ü katıldı.

2013 yılında olduğu şekli ile, Intercity ile TOSFED arasında yenilenen sponsorluk anlaşması kapsamında İstanbul Park Pisti’nde 2014 yılında da 2 Türkiye Pist Şampiyonası gerçekleştiriliyor olması ve aynı zamanda bu toplantıya ev sahipliği nedeniyle Vural Ak’a teşekkür edildikten sonra, TOSFED Başkanı Metin Çeker’in açılış konuşması ile başladı.

Çeker; konuşmasına “4 Temmuz 2013’de bana ve ekibime teveccüh gösterdiğiniz ve bizleri seçtiniz. Bu gün 1. yıl dönümüzde sizlerle buluşmak bir senelik faaliyet programımızı masaya yatıralım istedik. Bu amaçla hazırladığımız raporumuzda hedeflediklerimiz, gerçekleştirdiklerimiz, eksik kaldığımız hususlar ve yeni hedeflerimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz.” sözleri ile başladı. 2014 yılının başından bugüne kadar 1 Lira devlet desteği almadan faaliyetlerine ve hizmetlere devam ettiklerini ve edeceklerini belirten TOSFED Başkanı Metin Çeker; “2014 yılında görev yapan tüm görevlilerimize tarafımızdan ödenmesi gereken harcırahların hiçbirinin ödeyememiş olmamıza rağmen, görevlerine özveriyle devam eden herkese şahsım ve sporumuz adına özellikle teşekkür ediyorum.” dedi.

Metin Çeker; “2014 sezonun başından bugüne kadar takvimin çok yoğun ve dolu doldu geçmiş olmasından dolayı tüm emeği geçenlere ve özellikle organizatör kulüplerimize çabaları ve gayretleri nedeniyle teşekkür etmek istiyorum.” açıklamasının ardından sözlerine; “Gerek ben gerek yönetimdeki arkadaşlarım her zaman organizasyonlara katılmaya çalışıyoruz. Sizinle omuz omuza olmak ve yanınızda olduğumuzun bilmenizi istiyoruz. Bunun için eğitimlere çok önem veriyoruz özellikle görevli eğitimi kadar sporcu eğitimlerinin ne kadar gerekli olduğunu bu sene çok daha iyi gördük. Bugün hepinizin sezon değerlendirmelerini dikkatle dinleyeceğiz, notlar alacağız ve üstünde çalışacağız. Sporumuzun ileriye gitmesi için yapılması gerekenler, şu anda içinde bulunduğumuz sıkıntılara çözüm yollarını araştıracağız.“ şeklinde devam etti. “Bu sezon kutlanması gereken birçok başarı elde etmiş sporcularımız var. Farklı branşlarda sporcularımız, uluslararası yarışmalarda Türk Bayrağını en iyi şekilde temsil ediyorlar. Aldıkları neticeler için kutlamanın yanı sıra onlara destek olabilmek ve yeni sporcuların önünü açmak için hazırladığımız projelerde ne yazık ki istediğimiz kadar hızlı ilerleyemiyoruz. Bir an evvel sürecin tamamlanmasını ve engellerin ortadan kalkmasını diliyorum.” şeklinde sözlerini tamamladı.

Başkan Çeker’in konuşmasının ardından hazırlanan sunumda, yönetimin 1 yıllık dönemi tüm kulüp başkanları ile birlikte kutlandı ve faaliyet raporu ayrıntılı olarak paylaşıldı. Yapılanlar, ertelenenler ve nedenleri ile çok samimi özeleştirilerin yapıldığı toplantıda, TOSFED yönetimi ve personelinin konuşmalarının ardından tüm kulüp başkanlarına söz verildi. Toplantı sonunda tüm katılımcılarla birlikte iftara geçildi.

Organizatör el kitabı, TOSFED logosu kullanım kılavuzu, Faaliyet raporu ve 2014 eğitim sunumlarının katılımcılarla paylaşıldığı toplantıda TOSFED Yönetimi sonuç olarak şu mesajları verdi;

Tüm Kulüplerimize Eşit Uzaklıktayız Ve Her Zaman Yanınızdayız,
Tüm Branşlara Eşit Önem Veriyoruz,
Tüm Sporcularımızın Haklarını Koruyacak Şekilde Ve Dünya İle Paralel Kurallar Kapsamında İdari Yönetimi Sağlıyoruz,
Tüm Görevlilerimize Eğitim Olanağı Ve Eşit Şans Tanıyoruz Ve Genel Eğitime Katılamayanın Ayağına Gidiyoruz,
Tüm İcraatımızı Açık Bir Şekilde İlan Ediyoruz,
Tüm Paydaşlarımız İle Sporumuzun Geleceğini Birlikte Belirlemek İstiyoruz. Bu Amaçla Otomobil Sporları Çalıştayı Hazırlıklarını Başlatıyoruz.