Red Bull Sporcuları ‘Genç Kanatlar’ın çırpması için Türkiye yollarında!

Kategori : Bülten/Haberler

Şampiyon 7 Türk Sporcu’yu, 81 ilde gençlerle buluşturacak “Red Bull Genç Kanatlar” projesinin ilki Bolu’da başladı. Gençleri spora teşvik etmek ve toplumda daha sağlıklı bireyler yetişmesine destek sağlamak amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında Red Bull’un sponsorluğundaki milli sporcular Kenan Sofuoğlu, Burcu Çetinkaya, Çiçek Güney, Lena Aylin Erdil, İlkan Karaman, Naz Aydemir ve Ahmet Arslan 2 yıl boyunca tüm Türkiye’yi dolaşarak, ortaöğretim ve üniversite öğrencilerine başarılı ve sağlıklı bir hayat için sporun önemini anlatacaklar.

Tüm dünyada macera sporlarından motor sporlarına kadar pek çok daldaki etkinlikleriyle sporun geniş kitlelere duyurulmasında önemli bir görev üstlenenen Red Bull, tüm Türkiye’yi kapsayan yeni bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor. Sağlıklı ve spora meraklı bireylerin yetişmesine katkı konusunda üstlendiği sorumluluk ve anlayış çerçevesinde gençleri spora teşvik etmek, sporu sevdirmek ve daha sağlıklı bir yaşam tarzına yönlendirmek için Türkiye çapında tüm illerde gerçekleştirilecek olan başlatılan ‘Red Bull Genç Kanatlar’ projesinin ilki Bolu’da başladı. Milli Atlet Ahmet Arslan Bolu’da Canip Baysal Lisesi ve İzzet Baysal Üniversitesi öğrencileriyle bir araya gelerek spor hayatına ilişkin deneyimlerini paylaştı.

İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve üniversitelerle yapılan işbirliği çerçevesinde iki yıl boyunca 81 ilde gerçekleştirilecek ‘Genç Kanatlar’ projesi kapsamında, Red Bull’un milli sporcuları olan Kenan Sofuoğlu, Naz Aydemir, Burcu Çetinkaya, İlkan Karaman, Ahmet Arslan, Çiçek Güney ve Lena Aylin Erdin tüm Türkiye’yi dolaşarak başarılı ve sağlıklı bir hayat için sporun önemini anlatacaklar. Bolu’nun ardından ilk etabı Kütahya, Bursa, Bilecik, Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Kocaeli, Tekirdağ, Malatya, Balıkesir ve Düzce illerinde 14 Şubat – 30 Nisan 2012 tarihleri arasında tamamlanması planlanan proje ile yaklaşık 25 bin orta öğretim ve üniversite öğrencisine spor ve sağlıklı yaşam seminerleri verilmesi hedefleniyor. Etaplar halinde 2 yıllık bir süre içinde, tamamlanacak projede ilk yıl en az 100 bin, ikinci yıl ise en az 150 bin öğrenciye erişilmesi planlanıyor.

Fransa, İngiltere, Almanya, İtalya ve Türkiye’de spor ile ilgili yapılan araştırmalar incelendiğinde, Türkiye’nin yüksek nüfusuna rağmen bu ülkeler arasında atlet sayısı ve spor kulüplerine giden kişi sayıları bakımından en alt sırada olduğu gözüküyor. Türkiye’ye dair araştırmalar incelendiğinde ise İzmir, Ankara ve İstanbul dışındaki diğer illerimizin sporla ilişkisi oldukça düşük oranlarda çıkıyor. Sportif ve dinamik bir nesil yetişmesi misyonuyla hareket eden Red Bull, bu doğrultuda 81 ilimizdeki gençleri spora teşvik etmek, sporu sevdirmek ve daha sağlıklı bir yaşam tarzına yönlendirmek için Genç Kanatlar Projesini gerçekleştiriyor.

Son Haberleri :

Yukarı Git