Renault Trucks MKR Technology Takımı Podyumdan İnmiyor

Kategori : Bülten/Haberler

Renault Trucks MKR Technology takımı, FIA Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası’nın Nogaro etabında biri ikincilik olmak üzere dört kez podyuma çıktı ve takımlar arasındaki liderliğini korudu. Şampiyonanın beşinci etabı olan Donington’da ise bir ikincilik ve iki üçüncülük elde ederek takımlar genel klasmanında 481 puanla liderliğine devam etti.

Donington etabının ilk yarışında Adam Lacko üçüncülük elde ederken; ikinci yarışta yaşanan bir kaza sonucu yarış dışı kaldı. İlk yarışı beşincilikle bitiren Markus Bösiger de ikinci yarışı agresif sollama nedeniyle bırakmak zorunda kaldı. Markus Östreich ise ikinci yarışa katılamamasına yol açan mekanik bir arıza nedeniyle şanssızlar kervanına katılmış oldu.

Dolayısıyla ilk yarış gününde, hasar gören kamyonları onarıp ikinci güne hazırlamak için teknik ekipler büyük bir mücadele verdiler. Teknik ekibin deneyimi ve hızları sayesinde ertesi güne tüm ekip yeniden yarışlara dâhil oldu.Markus Östreich, Pazar gününün ilk yarışında ikincilik, ikinci yarışında ise üçüncülük alarak podyuma çıktı.

Donington etabından sonra genel sonuçlarda Renault Trucks MKR Technology takımı, takımlar genel klasmanında 481 puanla liderliğini korurken; pilotlar klasmanında 163 puanla üçüncü sırada olan Markus Östreich’i iki takım arkadaşı takip ediyor.

Renault Trucks başladığı yolda kararlılıkla ilerliyor ve tüm yarış tutkunlarını, şampiyonanın altıncı etabı için 14 ve 15 Temmuz tarihlerinde Nürburgring’e (Almanya) bekliyor.

2012 sezon takvimi:

Tarihler Şehirler Ülke
14/15 Temmuz Nürburgring, Almanya
28/29 Temmuz Smolensk, Rusya
1/2 Eylül Most,Çek Cumhuriyeti
22/23 Eylül Zolder,Belçika
06/07 Ekim Jarama, İspanya
13/14 Ekim Le Mans,Fransa

Facebook Fotoğraf Albümü

Son Haberleri :

Yukarı Git