Safranbolu’da Off-Road Şöleni Yaşandı

Kategori : Haberler

Türkiye Off-Road Şampiyonası ikinci yarışı geçtiğimiz hafta sonu KARDOFF tarafından Sarfanbolu’da düzenlendi.

Türkiye Off-Road Şampiyonası’nın ikinci ayağı, 25-26 Mayıs 2013 Karabük Safranbolu Doğa ve Otomobil Sporları Arama Kurtarma Kulübü (KARDOFF) tarafından Safranbolu’da gerçekleştirildi.

25 Mayıs Cumartesi günü Safranbolu’nun tarihi kent merkezinden verilen seramonik startla 13 ekip yedi etaplık mücadeleye başladı. Safranbolu Off-Road Yarışı’nın ilk günü Pelenkoğlu ve Yılmaz Beton etaplarının iki kez geçilmesiyle tamamlandı. Doğal ve yapay engellerle dolu ilk dört etap sonunda Caner Akkafa–Suat İnan ikilisi genel klasmanda liderliğe yükseldi.

Süper off-road uygulaması ilk kez Safranbolu Off-Road Yarışı’nda kullanıldı ve ilk gün çeşitli nedenlerle yarışdışı kalan ekipler ikinci gün mücadeleye devam edebildi. Bu sayede ikinci günün start listesinde 12 ekip yer aldı.

Yarışın ikinci günü Kent Ormanı yakınında bulunan ve klasikleşen Safranbolu etabı binlerce seyircinin desteği ile üç kez geçildi. Yedi etaptan oluşan mücadelenin sonunda Nihat Keskin-Yasemin Toker ikilisi Sınıf 3 birinciliğinin yanı sıra genel klasman birinciliğinin de sahibi oldu. Sınıf 2’de Levent Arı-Şemsettin Erdoğan ekibi birinciliğe uzanırken, büyük çekişmeye sahne olan Sınıf 1’de Murat Balcı–Harun Bezek ekibi birinciliği elde etti.

Türkiye Off-Road Şampiyonası’nın bir sonraki yarışı 22-23 Haziran 2013 tarihleri arasında Sakarya’da düzenlenecek.