Sliven’de Donchev’in Zaferi Onaylandı

Kategori : Haberler

Globul Ralli Takımı adına mücadeleye Fiesta R5 ile katılan Krum Donchev/Peter Yordanov ikilisi yarış sonrasındaki teknik kontrolde otomobil üzerinde fren soğutan kanalların teknik kurallara uygun olmadığı açıklanarak ihraç edilmiş ve zaferleri ellerinden alınmıştı.

Uluslararası Otomobil Federasyonu’na (FIA) temyiz başvurusunda bulunan Globul Ralli Takımı haklı bulundu ve Donchev/Yordanov ikilisinin zaferleri kesinleşti. Bu sonuçla Bulgaristan Ralli Şampiyonluğu da son yarışa kalmış oldu.

Karar sonrasında Donchev : “Bize yapılanlar fazlasıyla mantıksız ve adaletsizdi. Kurallar çerçevesinde otomobilimiz incelenebilir ancak bize izin verilen bir değişiklik sonrasında otomobilimizin yarıştan ihraç edilmesi, etaplarda mücadelede eden bizden çok bu organizasyona yatırım yapan Globul markasına, onların bu spora verdiği destekle etaplarda yer bulan motorsporları sevenlere büyük bir hakarettir. Bu yaşananlardan sonra motivasyonumuzu düşürmeden ilerlememizi sürdürmemiz lazım. Sonraki yarışlardan daha büyük beklentilerimiz var.” dedi.

Bulgaristan Ralli Şampiyonası 5-6 Ekim tarihlerinde Stari Stolici Rallisi ile son bulacak. Varna yakınlarındaki Shumen kentinde düzenlenecek yarışa 25 pilot kayıt oldu.

Son Haberleri :

Yukarı Git