Tarık Öktem, Dünya Powerboat Şampiyonası’nı Tamamladı

    Kategori : Haberler

    Tarık ÖKTEM, Class 1 Dünya Powerboat Şampiyonası’nda Türk bayrağını dalgalandırdı.

    Class 1 Dünya Powerboat Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden başarılı sporcu Tarık Öktem, 5-6 Aralık tarihlerinde Abu Dhabi’de organize edilen final yarışları ile sezonu tamamladı.

    Bir önceki yarış olan İtalya ayağında aldığı ikincilik derecesi ile dikkatleri üzerine çeken Tarık ÖKTEM, şampiyonanın final yarışı olan Abu Dhabi’deki mücadeleye de iddialı başladı. İkinci gün final yarışı öncesi sıralama turlarında birinci olan Victory takımının yalnızca otuz salise gerisinde ikinci en iyi zamanı yaparak start öncesi avantaj sağladı. Ancak yarışın üçüncü turunda teknede meydana gelen mekanik arıza nedeniyle yarış dışı kalarak, Class 1 Dünya Powerboat Şampiyonası’nı 38 puanla tamamladı.

    Yarış sonrası yaptığı açıklamada Tarık ÖKTEM: “Denizlerin Formula 1’i olarak tanınan ve dünyanın en çok ilgi gören yarış organizasyonlarından biri olan Class 1 Dünya Powerboat Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etmekten gurur duyuyorum. Mücadelenin en üst düzeyde yaşandığı ve birçok tecrübeli sporcunun katıldığı bu şampiyonada henüz ilk yılımızda başarılı dereceler elde etik. Abu Dhabi’deki final ayağında ise ikinci sırada start almamıza rağmen mekanik bir arıza ile şanssız bir şekilde yarışı tamamlayamadık. Bu sezon Poliform Polimersan takımı olarak önemli tecrübeler kazandık. Önümüzdeki sezon daha iyi hazırlanarak Dünya Şampiyonası’nı en üst sırada tamamlamak için elimizden geleni yapacağız” dedi.