TOSFED 2012 Taslak Takvimi’ni yayınladı

Kategori : Haberler

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu 2012 için hazırladığı Taslak Takvimi yayınladı. Önümüzdeki günlerde düzenlenecek Yönetim Kurulu sonrasında Kesin Takvimi de yayınlayacağını açıklayan TOSFED taslak takviminde 7 ralli, 7 pist yarışı, 7 karting, 7 tırmanma, 5 otokros, 6 off-road ve 7 historic ralli yarışı düzenleyeceğini ilan etmiş oldu.

Ralli takviminin ilk yarışının Nisan ayının ilk haftasında düzenlenecek olan Ege Rallisi olması planlanıyor. Yine Nisan ayında düzenlenmesi düşünülen Eskişehir Rallisi de Ege Rallisi gibi asfalt zeminde koşulacak. 19-20 Mayıs tarihlerinde Kocaeli Rallisi ile devam edecek sezonun bir sonraki yarışı Haziran ayının 9-10’unda düzenlemesi düşünülen İsok İstanbul Rallisi olacak. Avrupa Ralli Şampiyonası’nın bir ayağı olarak koşulan Boğaziçi Rallisi 6-8 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek. 25-26 Ağustos tarihlerindeki Hitit Rallisi’nden sonraki yarış 6-7 Ekim tarihlerinde düzenlenecek olan Yeşil Bursa Rallisi olacak.

Geçtiğimiz sezonlarda toprak ralliler ile düzenlenen Historic Ralli’ler bu sezon asfalt yarışlarda da düzenlenecek.

TOSFED Ralli takviminin Yönetim Kurulu sonrasında kesinleşeceğini belirtirke Pist Şampiyonası takviminde de değişiklikler olabileceğinin sinyalini verdi.

TOSFED’in ilan ettiği Taslak Takvimi buradan alabilirsiniz.