TOSFED Başkan Adayları’na Yalçın Arsan da Katıldı

Kategori : Haberler

9 Kasım 2012 tarihinde gerçekleştirilecek 3.Olağan Genel Kurulu’nda yeni başkanını belirleyecek Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’na başkan olmak için yarışan Satvet Çiftçi ve Demir Berberoğlu’na Yalçın Arsan da katıldı. Böylelikle seçim yarışına girecek aday sayısı üçe çıkmış oldu.

İlk olarak adaylığını açıklayan Satvet Çiftçi her branş için bir yönetim kurulu üyesi belirlemeye devam ediyor. Yapılan açıklamalarda sırasıyla Muharrem Çelik’in Off-Road’dan, Mithat Diker’in Otokros ve Tırmanma’dan, Halid Avdagiç’in Historic Rally’den, Mehmet Besler’in Karting’den, Erol Hülagü’nün Pist Yarışları’ndan, Volkan Işık’ın Ralli’den, Tuna Arsay’ın Klasik Otomobil’den sorumlu olacakları açıklandı.

Adaylığını geçtiğimiz hafta içinde açıklayan Demir Berberoğlu da çalışmalarına devam ediyor. Berberoğlu, basın toplantısına TOSFED Spor Kurulu’ndaki görevinden istifa ettiğini açıklayan Metin Çeker ile katılmıştı.

Geçtiğimiz Nisan ayında açıkladığı görüşleri ve Temmuz ayında ilan ettiği yol haritası ile adaylık için ilk ipuçlarını veren Yalçın Arsan da adaylığını ilan etti. Arsan ilk açıklamalarında varolan yönetimin desteğinin sürecin daha etkili yönetilmesini sağlayacak, ılımlı bir çözüm olduğunu belirtmişti. Ancak bu çözümün adaylığının ön şartı olmadığını vurgulamıştı. Metin Çeker’in ekibine katılması ile Demir Berberoğlu’nun TOSFED’in desteklediği aday olarak ortaya çıkması sonrasında Yalçın Arsan, federasyon yönetiminden istediği desteği alamayacağı netleşince adaylığını açıkladı.

Son Haberleri :

Yukarı Git