Tosfed’de Seçim Heyecanı Kızışıyor

Kategori : Haberler

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) seçim tarihini resmi internet sitesinde yer verdiği açıklama ile “Spor Genel Müdürlüğü (SGM) çatısı altındaki diğer federasyonların yapacakları genel kurullar ve yoğun çalışma takvimi nedeniyle, SGM tarafından verilen talimatla 9 Kasım 2012 Cuma gününe” alındığını ilan etti.

Satvet Çiftçi ve Oyman Atabay önderliğindeki Kulüpler Birliği 14 Eylül 2012 tarihli basın açıklaması ile Satvet Çiftçi’nin TOSFED Başkanlığı için adaylığını açıklamıştı. Bugün yapılan basın toplantısı ile de Demir Berberoğlu da adaylığını açıkladı.

Satvet Çiftçi geçtiğimiz hafta içinde Yönetim Kurulu adaylarını açıklamaya da başladı. İlk olarak ANDOFF eski Başkanı Muharrem Çelik’i TOSFED Yönetim Kurulu’nda Off-Road’dan sorumlu TOSFED Başkan Yardımcısı olarak açıkladı. Muharrem Çelik de ilk açıklamasında 30-35 araçla düzenlenen yarışların son zamanlarda iki haneli basamaklı sayılara ulaşır hale gelmesinin önündeki tüm engellerin kaldırılacağını belirtmişti.

Sonrasında Mithat Diker’in Otokros ve Tırmanma’dan, Halid Avdagiç’in Historic Rally’den, Mehmet Besler’in Karting’den ve en son olarak da Erol Hülagü’nün Pist Yarışlarından Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi olacakları açıklandı.

Satvet Çiftçi her branş için bir sorumlu üye açıklarken bugün adaylığını açıklayan Demir Berberoğlu basın toplantısına Spor Kurulu Başkanlığı görevinden bugün (27 Eylül 2012) istifa ettiğini açıklayan Metin Çeker ile katıldı.

TOSFED 3. Olağan Genel Kurulu 9 Kasım’da düzenlenecek. Başkanlık seçiminin yapılacağı Genel Kurul’da başkanlık yarışına çıkacak adaylar seçimden 15 gün öncesine kadar adaylıklarını açıklamak zorundalar. Şimdiye kadar sadece Satvet Çiftçi ve Demir Berberoğlu adaylıklarını açıklamış durumda.

Son Haberleri :

Yukarı Git