TOSFED’in Yeni Başkanı Demir Berberoğlu

Kategori : Haberler

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun Aktif Metropolitan Otel’de yapılan 3. Olağan Genel Kurulu’na katılan 149 delegenin 83’ünün oyunu alan Demir Berberoğlu, federasyon başkanlığına seçildi. Seçime katılan diğer aday Satvet Çiftçi ise 65 oy aldı. Seçimde bir oy geçersiz sayıldı.

Demir Berberoğlu, seçim öncesi yaptığı konuşmasında, TOSFED bünyesinde geçen yıl itibarıyla 670 lisanslı sporcu bulunduğunu, bu sporculardan 150’sinin ise kartingci olduğunu belirterek, bu sayının çok az olduğunu bildirdi. Diğer branşlarda da katılımın az olduğunu, sezonun son rallisinde 25 aracın start aldığını, tırmanma yarışlarında 7 araçlı yarışların düzenlendiğini bunun için güvenliği düşürmeden yarışlara katılımı arttırmayı planladıklarını bunun için de yarışlara katılımı ucuzlaştırmayı hedeflediklerini belirtti.

Berberoğlu seçilmesi halinde bütçe konusunda da şeffaf olacaklarını, TOSFED’in internet sayfasından muhasebe kayıtlarının yayınlanacağını belirtti. Amatörler için pozitif ayrımcılık yapacaklarını belirten Berberoğlu kadın sporculara da lisans ücretini 1 TL sembolik bedel ile vereceklerini söyledi.

18 oy fark ile kazandığı seçimde TOSFED’in yeni Yönetim Kurulu’nda Demir Berberoğlu, Metin Çeker, Ercan Kazaz, Mehmet Becce, Sabri Ünver, Sinan Kılıç, Mehmet Uzun, Yaman Besen, Cengiz Artam yer alıyor. Denetim kurulu’nda Ali Adnan Moral, Hürkal Özer yer alırken disiplin kurulu’nda ise Ekrem Ekmenci, İsmail Altan, Zafer Vatansever yer alıyor.

Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan da oy kullandığı genel kurulda TOSFED Başkanı Mümtaz Tahincioğlu görevine veda etti. Divan başkanlığını Süleyman Bektaş’ın yaptığı genel kurulda, yönetim ve denetim kurullarının faaliyet raporları oy çokluğuyla ibra edildi. Yeni ana statü, federasyonun 2 yıllık tahmini bütçesi ve faaliyet programı da kabul edildi.

Son Haberleri :

Yukarı Git