V1 Challenge 3. Sezonuna Tarsus’da Başlıyor

Kategori : Haberler

Türkiye’nin ilk özgün motorsporları organizasyonu V1 Challenge 3. sezonuna başlıyor. Türkiye’nin ralli efsanesi Volkan Işık tarafından tasarlanan Volkicar yarış otomobilleri ile organize edilen V1 Challenge, düzenlenen lansmanın ardından ilk yarış için Tarsus’a gidiyor. Hedef 15 bin seyirci!

Projesi, geliştirme çalışmaları ve üretimi Volkan Işık tarafından gerçekleştirilip gün ışığına çıktığı ilk günden itibaren motorsporlarında bir marka yaratmayı kendine amaç edinen Volkicar, 3. yarış sezonuna başlıyor. Toplam 6 yarıştan oluşacak V1 Challenge’ın ilk mücadelesi 12 Mayıs Pazar günü Tarsus’ta koşulacak. Kurallarından yarışma sistemine kadar tamamı yine Volkan Işık’ın tasarımı olan V1 Challenge Tarsus ayağında, 18 tecrübeli pilotun sıcak mücadelesine sahne olacak.

İlk Yarış Tarsus Cumhuriyet Meydanı
Türkiye’deki şehir merkezlerini gezebilen ve her bölgeye ulaşabilen bir şampiyona olan V1 Challenge, 12 Mayıs Tarsus yarışı ile başlıyor. Geçen sene Tarsus’da düzenlenen ve yerel halktan büyük ilgi gören yarış, bu sene Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek. Cumartesi günü Volkicar otomobilleri ile şehir içi turu atacak olan pilotlar Pazar günü 14:00’da başlayacak yarışta yarışacaklar. Yarışı birinci bitiren pilot 6 bin lira, ikinci 4 bin lira, üçüncü ise 2 bin liranın sahibi olacak.

Volkan Işık yarış öncesi yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Tarsus bizim için önemli bir yer. Hedeflerimize ulaştığımızın göstergesi. Şehir içinde en önemli meydanlardan birinde düzenlediğimiz bu yarış yerel halk ile motorsporlarını buluşturuyor. İşte Volkicar’ı tasarlarken ve V1 Challenge’ı organize ederken tam da hayalimizdeki buydu. Güzel bir sezon başlangıcı olacağına inanıyorum, herkese iyi şanslar ve başarılar.”

2013 V1 Challenge Takvimi :
11-12 Mayıs Tarsus
18-19 Mayıs Bursa
15-16 Haziran Marmaris
31 Ağustos-1 Eylül Pist yarışı
21-22 Eylül Aydın
26-27 Ekim Pist yarışı

2013 V1 Challenge’a, Castrol, CMS, ISS, Lassa, Power FM,RedBull ve Vakkorama co-sponsor olarak destek veriyor.