Baja Şampiyonası’nda Heyecanlı Final: Turgut ve Baybara Şampiyon*

Kategori : Off-Road

Denizli, 2023 Türkiye Baja Şampiyonası’nın nefes kesen final yarışına ev sahipliği yaptı. 16-17 Aralık tarihlerinde gerçekleşen ve ICRYPEX’in ana sponsorluğunda, Merkezefendi Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen Baja Denizli, offroad tutkunlarını bir araya getirdi. Denizli Doğa 4×4 Offroad ve Otomobil Spor Kulübü (DENDOFF) organizasyonunda gerçekleşen etkinlik, 21 araç ve 42 sporcuyla renkli görüntülere sahne oldu.

Yarışçılar, ilk gün Edip Yaşar Kurtoğlu etabında 53,79 kilometre, ikinci gün ise Kenan Çarpışantürk etabında 95,28 kilometrelik zorlu parkurlarda mücadele etti. Yoğun rekabet ve heyecan dolu anların yaşandığı yarışın ardından Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül töreniyle şampiyonlar taçlandırıldı.

SSV klasmanında Abdullah Turgut ve Arda Şenay birinci olurken, Ali Saim Tekin ve Furkan Aydınbaş ikinciliği, Eren Alver ve Medeni Soysal ise üçüncülüğü elde etti. Otomobil klasmanında ise Alper Sarper ve Cihan Armağan zirveye çıkarken, Aziz Görkan ve Göksel Günaydın ikinciliği, Mehmet Tüfekçioğlu ve Tuvana Sayar üçüncülüğü kazandı.

Bu yıl ilk kez ulusal şampiyona statüsü kazanan baja yarışlarında, SSV klasmanında Abdullah Turgut ve Arda Şenay, otomobil klasmanında ise Atilla Baybara ve Tuvana Sayar şampiyonlukları matematiksel olarak garantiledi.

*Şampiyona puan durumu, TOSFED Sportif Kurulu’nun ilanıyla resmiyet kazanacak.

Son Haberleri :

Offroad’da Görkemli Final

PETLAS 2023 Türkiye Offroad Şampiyonası’nın heyecanlı finali Kahramanlar Offroad Kulübü’nün öncülüğünde ve
Yukarı Git