Off-Road Mücadelesi Sakarya’da Devam Etti

Kategori : Bülten/Off-Road

2013 Türkiye Off-Road Şampiyonası üçüncü yarışı, geçtiğimiz hafta sonu SOSDER tarafından Sakarya Taşlık parkurunda düzenlendi.

Türkiye Off-Road Şampiyonası’nın üçüncü ayağı olan Sakarya Off-Road Yarışı, 22-23 Haziran 2013 tarihlerinde Sakarya Otomobil Sporları Kulübü (SOSDER) tarafından Sakarya Büyükşehir Belediyesi katkıları ile Taşlık parkurunda gerçekleştirildi.

12 ekibin katılımına sahne olan Sakarya Off-Road Yarışı, 22 Haziran Cumartesi günü Sakarya kent meydanından verilen seramonik startla başladı. Sakarya nehir kenarında Taşlık bölgesinde yer alan 9 özel etap geçilmesiyle koşulan yarış, seyirciden de yoğun ilgi gördü.

9 etap sonunda Mitsubishi L200 ile İlyas Sönmez-Dağdan Bereket ikilisi genel klasman ve Sınıf 3 birinciliklerinin sahibi oldu. Sınıf 2’de Mitsubishi ile Yunus Ayhan-Bora Kayım ekibi birinciliğe uzanırken, Sınıf 1’de Suzuki Jimny ile Himmet Şengül-Muharrem Küçükdemir ekibi birinciliği elde etti.

Türkiye Off-Road Şampiyonası’nın dördüncü ayağı, 14-15 Eylül tarihlerinde Sinop Off-Road Motorsporları Kulübü tarafından Sinop’ta düzenlenecek.

Son Haberleri :

Yukarı Git