Off-Road’da İlk Birincilik Keskin-Dağlı İkilisinin

Kategori : Bülten/Off-Road

Türkiye Off Road Şampiyonası’nda sezon açılışı, 14-15 Nisan tarihlerinde Ankara, Kızılcahamam’da gerçekleşti. Ankara Off Road Kulübü tarafından düzenlenen ve 2 gün süren yarış Nihat Keskin-Deniz Dağlı liderliği ile sonuçlandı.

2012 Türkiye Off Road Şampiyonası’nda sezon, Ankara Off Road Kulübü (ANDOFF) organizatörlüğünde Ankara Kızılcahamam’da gerçekleştirilen yarışla başladı. Kızılcahamam Belediyesi, MNT Anatolia, Akasya Termal Tatil Köyü ve Özmidas Yangın Söndürme Cihazları sponsorluğunda 14-15 Nisan tarihlerinde düzenlenen yarışın galibi Suzuki Samurai ile yarışan Nihat Keskin-Deniz Dağlı ikilisi oldu.

Her biri farklı karakterde olan üç etabın üçer kez geçen yarışmacılar 71.4 km’si özel olmak üzere toplamda 82.5 km uzunluğundaki yarışı tamamlamak için mücadele ettiler. Toplamda 16 ekibin katıldığı yarışın genel klasman galibi Nihat Keskin-Deniz Dağlı ikilisi olurken, geçtiğimiz yılın şampiyon takımı İnci Akü Off Road Team adına mücadele eden Ahmet Tınkır-Rafet Yılmaz ekibi ikinci, Birlas Performance ekibi Caner Akkafa-Suat İnan ikilisi üçüncü oldu.

Sınıf 1’de Cengiz İnceli-Ali Günpay, Sınıf 2’de İsa Ataman-Ramazan Ayyüce yarıştan galip ayrılan isimler oldu. Sezonun ilk ayağındaki en yakın mücadele ise Sınıf 3’te yaşandı. Yarışın genel klasman ilk 3 derecesini elde eden ekipler sınıf 3’te de ilk 3 dereceyi paylaştı.

Yarışmanın ödül töreni Kızılcahamam Kaymakamı Mustafa Çit, Belediye Başkanı Coşkun Ünal, MNT Anatolia Yönetim Kurulu Başkanı Teoman Akyar ve ANDOFF Kulübü yöneticilerinin de katılımı ile Patalya Oteli’nde yapıldı.

Türkiye Off Road Şampiyonası’nın ikinci ayağı Bursa Alternatif Sporlar Kulübü (BASK) organizasyonuyla 26-27 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Son Haberleri :

Yukarı Git