Off-Road’da Şampiyonlar Belirlendi

Kategori : Bülten/Off-Road

İzmir Doğa Sporları ve Off-Road Derneği tarafından İzmir Urla’da organize edilen şampiyona final yarışı, büyük çekişmeye sahne oldu.

3 Kasım Cumartesi günü saat 14:00’da Urla Belediyesi önündeki sembolik startın ardından, yarışa katılan 11 ekip iki gün boyunca üçü engelli, dördü mukavemet olmak üzere toplamda yedi özel etapta mücadele ettiler.

Birlas Performance takımından Caner Akkafa-Suat İnan ikilisi Mitsubishi Pajero ile mücadele ettikleri yarışı 116 toplam puanla ilk sırada tamamlamayı başarırken, aynı zamanda sınıf 3 birinciliğinin de sahibi oldu. İnci Akü Off-Road Takımı’ndan Cengiz İnceli-Rafet Yılmaz yine Mitsubishi Pajero ile 114 toplam puanla ikinciliği ve Suzuki Samurai ile ferdi yarışan Nihat Keskin-Deniz Dağlı ekibi de 100 toplam puanla üçüncülüğü elde ettiler.

Yarışın Sınıf 2 birincisi Suzuki Grand Vitara ile Birlas Performance takımından Ali Günpay-Erkan Dağlar olurken, sezon Caner Akkafa-Suat İnan ikilisinin şampiyonluğu ile sona erdi. 2012 Türkiye Off-Road Şampiyonası’nda ikinciliği eşit puana ulaşan Nihat Keskin-Deniz Dağlı elde ederken, Ahmet Tınkır-Rafet Yılmaz sezonu üçüncülükle tamamladı.2012 Türkiye Off-Road Takımlar Şampiyonluğu’nu ise 133 puanla İnci Akü Off-Road Takımı elde etti.

Organizasyon, pazar akşamı Urla’daki Titus Feronia Motor ve Doğa Sporları Kulübü’nde gerçekleştirilen ödül töreni ile son buldu.

Tags:

Son Haberleri :

Yukarı Git