Offroad İlk Kez Sahile İniyor

Kategori : Off-Road

2014 Türkiye Offroad Şampiyonası’nda 5.yarış, Ankara Offroad Kulübü organizasyonu ile 11-12 Ekim tarihlerinde Alanya Türkler Beldesinde düzenleniyor.

2014 Türkiye Off-Road Şampiyonası’nın 5. Yarışı Ankara Offroad Kulübü (ANDOFF) tarafından 11-12 Ekim tarihlerinde Alanya’nın Türkler Beldesi’nde gerçekleştirilecek.

İlklerin yaşanacağı bu yarışta Türkiye’de ilk kez bir sahil kentinde Türkiye Offroad Şampiyonası düzenleniyor. Halen yaz mevsiminin hüküm sürdüğü Alanya’da ise en çok yarışmacılar terleyecek.

Alanya yerel yönetimlerinin büyük desteği ve Alanya Off-Road Kulübü’nün katkıları ile organize edilen yarışa İstanbul, Ankara, Düzce, Sakarya, Bolu, Karabük, Sinop, Mersin Trakya ve Karadeniz çeşitli kentlerinden yarışmacılar katılacak. Yarışmacılar Akdeniz’in sıcaklığında toplam 65 km.lik mesafede özel olarak hazırlanan parkurda mücadele edecekler.

İlkadım ve Alanya etapları olmak üzere 2 etaptan oluşan yarışta, her etapta birbirinden zorlu engel ve su geçişlerinin bulunduğu 15 kapı izleyenlere görsel şov sunarken, Türkiye’nin değişik illerinden yaklaşık 30 ekipte zorlu bir mücadele sergileyecek.

İlk gün 11 Ekim Cumartesi günü saat 12:00’de verilen startla başlayacak ve yarışı tamamlayan araçlar saat 16:00’a kadar devam edecek. Yarışın ikinci günü ise 11:00’de start alacak ve 15:30’da sona erecek. Yarış sonunda dereceye giren sporcuların ödülleri ise 18:30’da Lonicera World Otel’de düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.