Yoldışı Heyecan Ankara’da Start Aldı

Kategori : Off-Road

2014 Türkiye Offroad Şampiyonası ilk yarışı, ANDOFF tarafından 30 ekibin katılımı ve başarılı bir organizasyon ile Ankara İncek’te gerçekleştirildi.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu 2014 faaliyet takviminin ilk etkinliği olan Ankara Off-Road Yarışı, bu hafta sonu koşuldu. 2014 Türkiye Offroad Şampiyonası ilk ayağı olan organizasyon, 30 ekibin katılımı ile 01-02 Mart tarihlerinde İncek’te gerçekleştirildi. Kısa adı ANDOFF olan Ankara Doğa Sporları ve Offroad Kulübü tarafından düzenlenen organizasyon Ankaralı sporseverlerden de büyük ilgi görürken, ekiplerin mücadelesi izleyenlere heyecan dolu anlar yaşattı.

Mitsubishi L 200 ile yarışan Ankaralı ekip İsmail Ayhan-Cemal Akagündüz’ün liderliği ile sonuçlanan yarışta, ikinciliği Mitsubishi Pajero ile Ankaralı ekip Ufuk Bekdemir-Bora Kayim ve üçüncülüğü de Mitsubishi L200 ile Ankaralı ekip İsa Ataman-Ramazan Ayyüce elde ettiler. Sınıf 3 aynı sıralama ile sonuçlanırken, Sınıf 1’de Bolu’dan Yalçın Ali Ocak-İrfan Bilgin birinci, Sakarya’dan Engin Başkurt-Şükrü Mindiloğlu ikinci ve Ankara’dan İskender Gümüş-Tan Uydaş üçüncü oldular.

Sınıf 2’de Düzce’den İrfan Özdemir-Beytullah Özenir birinciliği elde ederken, Sakarya’dan Levent Arı-Şemsettin Erdoğan ikinciliği ve Mersin’den Kemal Kurt-Nüsabettin İbiş üçüncülüğü kazandılar. Sınıf 4’de ise Sakarya’dan Yusuf Zafer Ertuğrul-Selçuk Bilgeç ilk sırada yer alırken, Düzce’den Burhan Yiğit-Zafer Altınışık ikinci ve İstanbul’dan Adnan Ofluoğlu-Ahmet Yurtseven üçüncü sırada finiş gördüler.

Türkiye Offroad Şampiyonası 05-06 Nisan’da Karabük’te düzenlenecek ikinci ayak yarışları ile devam ederken, iki araç ve 4 kişiden oluşan ekiplerin mücadele ettiği farklı bir offroad branşı olan TOSFED Trial Kupası’nın ilk yarışı da 08-09 Mart tarihlerinde Bursa’da düzenlenecek.