Peugeot, Rallikros’da Hansen Motorsport’la Çalışacak

Kategori : Dünya Rallikros Şampiyonası

Popüler ve seyir keyfi yüksek bir organizasyon olan rallikros, son yıllarda çok büyük ilgi görüyor; izleyicilerin bu ilgisi 2014 yılında FIA Dünya Rallikros Şampiyonası’nın başlamasıyla daha da artacak. 12 Ekim tarihinde bir ayağı Türkiye’de düzenlenecek olan Dünya Rallikros Şampiyonası ile ilgili tüm bu olumlu gelişmeler doğrultusunda Peugeot, dünyaca ünlü Hansen Motorsport ekibiyle güç birliği oluşturdu.

Peugeot çok kapsamlı ve çok yönlü bir otomobil sporları tarihine sahip. Dünya Ralli Şampiyonu, Dünya Binek Otomobiller Şampiyonu, Dakar, Pikes Peak, 24 Heures du Mans veya Indianapolis gibi efsanevi yarışlar Peugeot’nun yıllar boyunca mücadele ettiği ve sayısız başarı ile taçlandırdığı belli başlı yarışlar oldu. Rallikros da Peugeot’nun “mücadele” alanlarından bir tanesini oluşturuyor. 2014 yılında başlayan yeni Dünya Şampiyonası bu muhteşem şampiyonanın bugüne kadar olduğunun aksine Avrupa sınırlarının dışında da tanınmasına ve gelişmesine olanak verecek. Tüm dünyada yeni fanatikler rallikrosu keşfedecekler. Dolayısıyla, Peugeot bu lansman yılından itibaren bu şampiyonada var olmayı ve bu branşın uzman bir ekibi olan Hansen Motorsport ile güç birliğine gitmeye karar verdi.

Peugeot-Hansen ekibi her zamanki gibi Total’in desteği ile ekip 208 T16 versiyonu bazında hazırlanan 208’ler ile Mayıs ayında başlayacak olan 2014 sezonunun 12 ayağına katılacak.

İsveçli Kenneth Hansen sadece pilot olarak değil ekibinin yöneticisi olarak da rallikrosda sahip olunan en kabarık başarı listelerinden birine sahip. Ciddi rakiplerin birer birer ortaya çıktığı ve çok yoğun rekabetin yaşanacağı bu ilk sezonda mücadeleye atılmak için branşın elit ekiplerinden biriyle işbirliği yapmak gerekiyordu.

Son Haberleri :

Yukarı Git